Венеційська комісія не підтримала Угорщину в закидах щодо українського освітнього закону
08.12.2017 11:13

Венеційська комісія не підтримала звинувачення Угорщини щодо обмеження прав національних меншин в статті про мову навчання в законі України «про освіту», повідомила прес-служба Міністерства освіти та науки України, коментуючи висновки комісії.

Як повідомляє zaxid.net, у відомстві зазначили, що вважають коментарі комісії з цього питання збалансованими та конструктивними. Зокрема, Міністерство готове сприяти деталізації ст. 7 у Законі «Про загальну середню освіту». Також міністерство пообіцяло працювати спільно з національними громадами над подальшою розробкою різних підходів до навчання меншин, з урахуванням їхніх освітніх потреб. Як наголосили у Міносвіти, основна ціль – забезпечити достатній рівень володіння як державною, так і рідною мовами.

«Ми також вдячні, що Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття Закону “Про освіту” звужує права представників національних меншин», – наголошується у заяві.

Представники Венеційської комісії у своєму висновку вказали, що питання змісту і обсягу прав відносяться виключно до компетенції Конституційного Суду України.

«Низка питань застосування мов має вирішуватись спеціальними законами. А отже, звинувачення збоку Угорщини не підтримані», – резюмували у МОН.

Нагадаємо, через мовну статтю закону «Про освіту» українсько-угорські стосунки різко погіршилися. Зокрема, Угорщина почала блокувати євроінтеграційні наміри України. Крім того, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав ОБСЄ ввести на Закарпаття спеціальну моніторингову місію для відстеження ситуації з дотриманням прав угорської нацменшини в цьому регіоні.


Теги: національні меншини, державна мова, Венеційська комісія, мова, Угорщина, Мовне питання
Останні новини:

Коментарі
avatar