У Львові відкрили макет пам’ятника Тарасові Шевченкові для незрячих (ВІДЕО)
13.02.2018 15:01

У понеділок, 12 лютого, у Львові на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відкрили макет – зменшену копію Кобзарю. Це уже третя міні-копія архітектурної пам’ятки для людей з вадами зору, яку відкрила Львівська міська рада у рамках проекту «Львів на долонях».

Кошти на пам’ятник виділили з міського бюджету у рамках реконструкції площі. Макет коштував 200 тис. грн. Скульптори – брати Сухорські - Володимир і Андрій, вони робили основний пам’ятник та стелу. Форму виливали на скульптурній фабриці. Як і попередні дві копії, пам'ятник Шевченку виготовлений із бронзи.

Автори заокруглили усі гострі кути макетів для зручності незрячих та виготовили спеціальні таблички, де шрифтом Брайля написана інформація про пам'ятку.

Мета проекту – забезпечити людям, що мають вади зору, можливість розширити знання про місто, у якому вони мешкають.

«Я щаслива побачити цей памятник, адже він поставлений вже після того, як я втратила зір. І мені розповідали, як він виглядає, але це уявлення було дуже приблизним, і, як я сьогодні зрозуміла, абсолютно спотвореним», – каже Оксана Потимко, виконавча директорка Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка осіб з інвалідністю — УСІ».

Нагадаємо, проект «Львів на долонях» діє у місті вже третій рік. У грудні 2016 року встановили макет Ратуші, а з минулого листопада незрячі отримали змогу відчути на дотик Cобор Cвятого Юра.

Джерело: zaxid.net
Фото: Євген КРАВС

Джерело: https://zaxid.net/

Теги: тарас Шевченко, ЛЬВІВ, міні-макет, пам'ятник, проспект Свободи
Останні новини:

Коментарі
avatar