Нафтогаз закликає українців знизити температуру у своїх помешканнях
02.03.2018 12:52

Через критичне зменшення потоку газу із Росії Нафтогаз України закликає населення скрутити опалення на 1-2 градуси, аби країна не замерзла. Відповідну заяву поширив НАК «Нафтогаз України» у своїй офіційній сторінці у Facebook.

«Вчора за 15 хвилин до початку поставки газу «Газпром» знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам. Мета – здійснити мрію або про «Україна замерзла», або про «Україна – ненадійний транзитер і відбирає газ». Це було б дуже доречно за два тижні до виборів самі знаєте кого. Навіть розмахування ядерною зброєю не допомагає зацікавити росіян прийти таки на вибори незмінного, так що потрібна якась швидка «перемога», – йдеться у повідомленні.

«Давайте вчинимо недобре і зіпсуємо людині свято. Нам треба протриматися лише 3-4 дні, поки не минуть холоди. У кого є котли, зменшіть температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався. Ми працюємо з місцевими владами, щоб комунальні тепловики у найближчі дні робили так само для будинків з централізованим опаленням», – йдеться у повідомленні.

Найкритичніша ніч сьогодні, але «Нафтогаз України» закликає не панікувати, бо газу в наших підземних сховищах багато.

«Газу в наших підземних сховищах багато, наші ПСГ круті, але навіть у них є технічні обмеження у тому, скільки газу можна підняти протягом доби. Наші підземки зараз працюють на максимальному режимі відбору, видобувники постачають газ в систему в нормальному режимі, ми закриваємо решту потреб імпортом газу з Європи, де також незвичні холоди. Ваша допомога у зменшенні потреби в газі буде дуже доречною. Сьогоднішній день – найкритичніший», – йдеться у заяві НАК «Нафтогаз України».

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик повідомив, що дитячим садкам, школам і вищим навчальним закладам рекомендовано призупинити роботу до 6 березня включно з метою економії споживання газу. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Відповідно до наказів, починаючи з сьогоднішнього дня рекомендувати… Зупинити роботу дошкільних навчальних закладів, в школах і вищих навчальних закладів терміном до 6 березня включно», – сказав міністр з трибуни парламенту під час години запитань до уряду в п’ятницю.


Теги: тепло, опалення, помешкання, нафтогаз
Останні новини:

Коментарі
avatar