Григорій Козловський: «Доступ до озера буде збережений для людей»
15.03.2018 11:49

Григорій Козловський

Сьогодні, 15 березня, о 18:00 год у Винниках в КЦ “Дозвілля”розпочнуться громадські слухання щодо врахування пропозицій громадськості проекту проекту детального плану території по вул.Богдана Хмельницького «Для будівництва та обслуговування дитячо-юнацького спортивного табору з реабілітаційним санаторієм та об’єктами спортивної інфраструктури навколо Винниківського озера в м. Винники.

Журналіст Leopolis.news Марія Бобра поговорила на цю тему з бізнесменом, депутатом Львівської міської ради Григорієм Козловським, який планує збудувати навколо Винниківського озера дитячо-юнацький спортивний табір з реабілітаційним санаторієм та об'єктами спортивної інфраструктури.

- Останнім часом усі обговорюють Ваш проект, Ви плануєте взяти у суборенду озеро біля Винників?

- Я вже його взяв у суборенду.

- Що планується на 77 гектарах? Чи є попередній проект, що Ви плануєте там робити?

- Детальний план території передбачає на 17,5 гектарів парковку, велодоріжки, це ліси, це парки. У нас почули, що взяли 77 га. І відразу почалось – вирубають ліс, будуть голі гори, на цій дорозі ми збудуємо будинок 10-ти поверховий… Ну люди… ви читайте, ви ж грамотні люди. Проект є у вільному доступі та з ним можна ознайомитись.

- Тобто ліс ніхто вирубувати не буде?

- Звичайно, ні. Це просто детальний план, це просто зелена зона.

- На скільки часу територія передається у суборенду?

На термін згідно з договором, наразі це 5 років, а потім будемо продовжувати. Тут планується дитяча академія. Якщо хтось вважає, що це є бізнес-проект, то сильно помиляється. Хтось там написав, що це буде коштувати 20 мільйонів. Я ще не знаю, скільки він буде коштувати. Наразі це детальний план і не більше. Це соціальний проект. Коли такі проекти будуються десь за кордоном, у  цивілізованих державах, то на допомогу приходить і держава, і місцеві бюджети, адже це для дітей. Тут 200 дітей, котрі будуть займатися мінімум футболом, окрім того багато дітей ще будуть оздоровлюватися, планується також будівництво медичного центру, санаторію.

- Доступ до озера буде збережений для мешканців Львова?

- Озеро буде доступне, там будуть басейни. Відгороджена буде лише частина, де діти займатимуться. Тобто 90% озера буде у вільному доступі.

- Яким чином дітей будуть обирати?

- Дітей придатних до спорту.

- Тобто Ви будете відбирати дітей, які у хорошій спортивній формі, чи будуть і ті діти, батьки яких будуть мати можливість оплатити цю школу?

- Школа безкоштовна, ми будемо добирати дітей із 7 років. Це як зі власними дітьми, ти їх годуєш, возиш у школу, дивишся щоб вони не хворіли, ти їх повністю виховуєш. Це як інтернат, ти повністю відповідаєш за здоров’я і життя дитини, навіть за її успішність у навчанні.

- Тобто школа  буде мати статус спортивно-освітньої?

- Так. Ніякі статки батьків значення не мають, тут головне, що дитина хоче займатись спортом, бути здоровою. У будь-якому віці вона може змінити свій вид спорту, спробувати інший вид спорту. Мої пріоритети у тому, що ми хочемо збудувати школу, якої не було в Україні. Ми не хочемо, щоб дитина була хорошим спортсменом, але погано вчилася, ми не будемо тримати її у школі в такому разі.

Дитина має хотіти навчатись, розуміти – якщо їй не стати великим спортсменом, то їй стати великим українцем, який буде жити в цій країні, і буде приносити користь. З дитиною, яка буде погано вчитись, але буде любити футбол, доведеться попрощатись. Я хочу виховувати сильних дітей, щоб мали сильний фундамент у житті. Я хочу їх виховувати як своїх рідних, щоб вони були мудрими, сильними, патріотичними. Це можуть бути діти з інтернатів, але які мають бажання. Готовий присвятити решту життя цій місії.

Всі політичні структури, з якими я спілкувався, говорили що це проект збитковий.

- Від цього не збільшується кількість людей, котрі хочуть Вам допомагати?

Думаю, їх взагалі не має. У нас тих, хто прийшов і дав тобі 100 доларів, я ще не зустрічав, а тих, хто прийде і створить проблеми, – багато.

- А як на Вашу думку, коли пройдуть слухання, міська або обласна ради будуть писати листи уряду, щоб залучити додаткове фінансування на цей проект?

- Може хтось колись і звернеться, спитається, чи може чимось допомогти, я залюбки буду готовий розділити допомогу  у цьому проекті, але я сумніваюсь, що такі будуть.

- Існує ймовірність того, що Вас на Західній Україні можна назвати людиною, котра відновила футбол за рахунок «Руху», ФК «Карпати» чи, можливо, цієї школи. Яка ймовірність того що у Вас побачать людину, котра відновить футбол в Україні?

- Я би був радий, якщо б мене таким побачили. Я  хотів би бути людиною, котрій вдасться реалізувати цей проект в Україні. Якщо б хтось хотів, це можна було б розділити з іншими регіонами. Ось зробили Національну академію футболу у Німеччині, це дуже схоже по стратегії до нашої концепції. У Німеччині це робить держава та федерація футболу у Німеччині. Якщо завтра хтось з держави скаже, що готовий реалізувати цей проект за державні кошти, все що я зробив до цього, – я віддам безкоштовно.

Моя мрія полягає у тому, щоб це було зроблено. Якщо хтось прийде і дасть на це гроші, і скаже щоб це було національне чи державне, я буду щасливий. У Фінляндії зменшили фінансування лікарів, натомість збільшили фінансування спорту, вони прийшли до висновку, що краще, ніж лікувати людей, ростити їх здоровими.

Фото: Роман ПОРОДКО


Теги: винниківське озеро, Григорій Козловський
Останні новини:

Коментарі
avatar