У Винниківському лісі на волю випустили рідкісного червонокнижного птаха (ВІДЕО)
03.05.2018 09:32

Працівники міського дитячого еколого-натуралістичного центру спільно з ГО Спілка соколярів «Сапсан» випустили політати у Винниківському лісі одного з найрідкісніших пугачів в Україні ‒ Бубо-бубо. Про це повідомляє zaxid.net.

Декілька місяців тому його ледь живим знайшли в Яричівському лісі й вирішили одразу передати в еколого-натуралістичний центр. Там пернатого вилікували від забою головного мозку, який він отримав внаслідок удару об лінію електропередач.

«Коли ми взяли сову на лікування, вона три тижні просто лежала і не вставала, ми змушені були годувати її насильно: тричі на добу, інколи кололи, щоби її кров розріджувалася, а потім давали вітаміни. Завдяки цьому бубо-бубо почав почувати себе ліпше», ‒ розповів президент ГО Спілка соколярів «Сапсан» Павло Гордієнко.

Щоби побачити, чи готовий птах до свого першого після реабілітації польоту, його повезли у Винниківський ліс. Спроба виявилася успішною. «Так, він полетів, адже був цілком здоровий. Передовсім пугач Бубо-бубо ‒ це санітар лісу, який знищує гризунів і птахів, що непотрібні в популяції. На кожну сову цього виду зоологи чіпляють кільце», ‒ пояснює директор міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Зазначимо, що пугач Бубо-бубо ‒ одна з найбільших сов, яку можна зустріти на території України. Сьогодні екологи нараховують майже дві сотні пар цього птаха, більшість з яких живе на Сході.


Теги: Сова, Бубо-бубо, Спілка соколярів, сапсан, пугач, екологи, ліс
Останні новини:

Коментарі
avatar