Батьки учнів проти реформування Винниківської школи-інтернату (ВІДЕО)
15.05.2018 09:03

На Львівщині реорганізовують школи-інтернати у межах освітньої реформи. Замість них створюють загальноосвітні навчальні заклади, ліцеї або ж взагалі закривають. Журналісти zaxid.net досліджували історію навколо Винниківської санаторної школи-інтернат, де проти таких змін вчителі, батьки і навіть діти.

Діти тут не лише відвідують уроки, а й ночують та поправляють здоров’я.

«В нас є і діти із заможних сімей, але у більшості випадків ‒ це діти з багатодітних сімей, із неповних сімей, є діти-сироти, діти-інваліди, тобто в нас дуже різноманітний контингент», ‒ розповідає заступниця директорки Марія Лукашкевич.

В обласному департаменті освіти хочуть реформувати школу в науковий ліцей 2-3 ступеня. А ось що робити із учнями початкових класів, ще не вирішили. Чи доведеться їм шукати іншу школу ‒ ніхто не знає напевне.

«Куди нам іти, якщо у Винниках і ближніх школах там взагалі катастрофа зі школами, там усе переповнено. Там по чотири-п’ять класів у початковій школі. І ми просто в шоці», ‒ розповідає мама першокласника Мирослава Рак.

«Живемо у Винниках. Дитина старша має проблеми зі здоров’ям - і то такі... Ну, ми постійно в школі ‒ то в соляній кімнаті, то він гріє ніс, тому що трошки маємо проблеми з носом. В іншу школу йти: 29-та переповнена, 47-ма так само, «Берегиня» ‒ немає місць. Возити до Львова можливості немає», ‒ додає мама першокласника й третьокласника Наталія Гуцуляк.

На підготовку нових програм та перекваліфікацію вчителів департамент дав три місяці. В адміністрації школи кажуть, що за такий короткий термін не встигнуть.

«Ми розуміємо, що йде реформа освіти, ми давно в цій реформі і робимо все, що можемо. Але просимо відтермінувати хоча б на рік, щоб ми бачили, як це має бути. Бо багато чого не враховано в тому перепрофілюванні, яке нам пропонують», ‒ каже директорка школи Лілія Свистович.

Відтак намагатимуться зберегти санаторний тип школи. Запевняють, що в них навчаються діти, для яких школа із ночівлею, ‒ це шанс на краще життя. Тим часом у освітній комісії області пообіцяли поспішних кроків не робити і дійти компромісу з батьками і учителями.

«Треба детально вивчати кожну школу: насиченість дітьми, фінансове забезпечення. Якщо когось прийдеться скорочувати, то важко буде завтра знайти роботу. І тому я за конкретний, послідовний підхід», ‒ пояснює голова комісії з питань освіти та науки ЛОР Володимир Вантух.

Зараз комісія розглядає три школи-інтернати області. Остаточного рішення ще не мають.


Теги: школа-інтернат, діти, Лілія Свистович, освітня реформа, батьки
Останні новини:

Коментарі
avatar