Ростислав ПУЗАНСЬКИЙ: «До 6 липня мають визначитися усі учасники Першої ліги»
30.06.2018 14:39

Ростислав Пузанський

У Києві відбулася V звітно-виборна конференція, на якій президентом ПФЛ було переобрано Сергія Макарова. За єдиного кандидати віддав свій голос і генеральний директор винниківського «Руху» Ростислав Пузанський. До речі, Ростислав Андрійович був головою мандатною комісії, яка перевіряла легітимність делегатів.

Ростиславе Андрійовичу, кілька днів тому у Києві відбулася V звітно-виборча конференція, на якій представники клубів практично одноголосно вирішили переобрати чинного президента Сергія Макарова, чому?

На конференції я представляв футбольний клуб «Рух» із правом голосу. Так ми проголосували за Сергія Дмитровича Макарова. Звісно, у нас, як і в більшості клубів, є певні невдоволення, ми про це говорили, але в загальному вважаємо його роботу задовільною, тому підтримали його кандидатуру. Також хочу зазначити, що другий рік поспіль ми приїжджаємо не з порожніми руками, нашу прес-службу відзначили нагородою за якісну роботу, зокрема, цього разу ми перемогли у номінації «Прогрес сезону». Це дуже приємно, тут варто віддати належне керівнику нашого медіа-центру Богдану Тимовчаку, який підтверджує свій клас, знаємо що у нього ще багато ідей, які ми однозначно втілимо в життя.

На Вашу думку, як має розвиватися професіональна футбольна ліга?  

Варто відзначити, що з приходом Сергія Макарова деякі процеси зрушилися з місця, краще стали відноситися до клубів. Наприклад, усі клуби почали організовувати трансляції, а це вже вимога ПФЛ, роботу суддів перестали захищати і розуміти позицію клубів. Зрозуміло роботи ще багато, потрібно знайти потужних спонсорів, про це, до речі, делегати сказали пану Макарову. Якщо економічна ситуація в країні покращиться, то це буде реально зробити. Ми робимо хоч малі і повільні кроки у телетрансляціях. Зокрема, матчі «Руху» показують у прямих трансляціях наші місцеві телеканали і також всеукраїнський мовник «ХSPORT».

Насправді це важливе питання, яке може дати серйозний поштовх для розвитку українського футболу. Коли розпочнеться чемпіонат?

Базовий день 21 липня. До 6 липня мають визначитися усі учасники, до цього часу має дати відповідь керівництво охтирського «Нафтовика», чи вони готові грати у Першій лізі. Якщо ні, то їхнє місце посяде кременчуцький «Кремінь». І вже 7 липня повинно відбутися жеребкування і складання календаря.

У цьому сезоні, як і в попередньому, ми побачимо 18 команд у Першій лізі?

Так, це було одне з ключових питань. Хоча, як на мене, для нас оптимально 16 команд, це реалії економічні, кліматичні – ми би проводили на чотири тури менше, відтак могли би піти восени відпочивати швидше і навесні розпочинати пізніше. Враховуючи відсутність підігріву полів у більшості клубів ПФЛ, це дає можливість підготувати краще поля, а відтак і продемонструвати якісніший футбол. Якщо наступного року чотири клуби підвищиться у класі, то Перша ліга буде складатися з 16 клубів.

До кінця не відомо скільки команд підвищиться у класі наступного року, це одна з двома перехідними, чи чотири команди напряму плюс одна плей-оф? 

Станом на сьогодні це питання відкрите. Керівник української Прем’єр-ліги Томас Грімм попросив трішки часу, аби вникнути і вивчити реалії українського футболу, а також провести перемовини з телетрансляторами, спонсорами, щоби проаналізувати, на скільки буде цікавим чемпіонат із 16-ти команд.

Позиція футбольного клубу «Рух» яка?

Ми однозначно за 16 команд, тому що є багато команд з Першої ліги, вони стабільні і готові грати у найсильнішому українському дивізіоні.

Ви за 16 команд, але станом на сьогодні ми ледь назбирали 12 клубів. «Полтава», яка здобула право грати у Прем’єр-лізі й отримала атестат, несподівано відмовилися від УПЛ і знялася взагалі з чемпіонату. Як вони можуть декларувати свої наміри і навіть вийти туди, але підсумок сумний. Можливо варто якісь гарантії давати? 

Станом на сьогодні гарантії ніхто не може дати, ми живемо в таких реаліях, що спрогнозувати щось на сто відсотків неможливо. Звісно, випадок з «Полтавою» плачевний, шкода футболістів і тренерів, тому що люди зробили велику роботу. Вони за спортивним принципом здобули право підвищитися у класі, але я б не порівнював усіх на прикладі «Полтави».

Ростиславе Андрійовичу, давайте помріємо. Якщо через рік за спортивним принципом «Рух» вийде у Прем’єр-лігу, клуб готовий до такого виклику?

Безумовно, ми думаємо над майбутнім розвитком клубу. Зрозуміло, що наш стадіон імені Богдана Маркевича не готовий для елітарного дивізіону. Але у Львові є «Арена Львів» і «Україна», тож проблеми з тим, де грати, я не бачу. Допоки у нас будується Академія, є школа Мирона Маркевича, також є команда серед 19-річних юнаків. Звісно, у цьому напрямку роботи ще дуже багато, але повірте, якщо команда зробить диво і вийде до Прем’єр-ліги, менеджмент клубу на чолі з президентом Григорієм Козловським буде готовий до такого розвитку подій.    

Давайте повернемося до наших реалій – Першої ліги. Минулого сезону ми з Вами об’їздили усі клуби з цього дивізіону. І часто рівень стадіонів, роздягалень, полів був любительського рівня, відверто кажучи, у нашій області є клуби із соліднішим підходом до організації матчу. Чи порушували тему інфраструктури?

Зараз не хочу говорити про інші клуби, справді такі негативні історії існують. На жаль, це говорить про тимчасовість таких команд, якщо вони не розвивають свої матеріальну-технічну базу, значить, це дорога лише в один кінець. Згадаймо «Жемчужину», там було і поле не готове і роздягальні у жалюгідному і навіть, я би сказав, в аварійному стані. Такі проблеми існують, і ПФЛ має звертати на них увагу.

Джерело: http://fcruh.com/

Теги: Перша Ліга, ПФЛ, Ростислав Пузанський, Рух Винники
Останні новини:

Коментарі
avatar