Володимир КВУРТ: Закон про агломерації має бути прийнятий, бо можуть зникнути Винники та інші містечка
17.09.2018 15:03

Володимир КВУРТ

Закон про міські агломерації має бути прийнятий найближчим часом. В іншому випадку, є загроза зникнення невеликих містечок, як от Винники, що поблизу Львова, а це ні до чого доброго не приведе.

Про це IA ZIK повідомив міський голова Винник Володимир Квурт.

«Будь-яка реформа покликана покращити життя людей. Тобто створити умови, щоби мешканці могли стати господарями в себе в місті чи селі. Закони щодо децентралізації не побачили інтересів малих міст. Це стосується не тільки Винник, це стосується усієї України. Сьогодні готуються певні пропозиції, зміни, в тому числі від Асоціації міст України, щоби врахувати ці речі.

В нас ситуація ще більш унікальна, бо ще в далекому 1964 був Указ Президії Ради УРСР про те, що утворюється обласний центр Львів з містом Винники, Рудно, Брюховичами. Відповідно, з того часу ми вважаємося одним єдиним великим цілим. Львівська обласна рада побачила нас в перспективному плані, як частину агломерату, об’єднання громади з містом Львовом. Це логічно, ми є частиною великого Львова, але проблема наступна: законодавець не побачив, що при такому об’єднанні не можна об’єднати місто з містом, хтось має зникнути і, відповідно, так виглядає, що ця доля може чекати місто Винники. Звичайно, погодитися з цим ми не можемо. Місто, яке має 700-літню історію, має право на життя. Мешканці повинні зберегти історичні традиції, бачення і перспективу, які були від діда-прадіда, якісь свої особливості. В Винниках живе багато відомих мешканців, які поклали своє життя заради України і, я думаю, що не правильно було би зігнорувати їхні інтереси.

Який вихід є з цього? Спільно зі Львовом ми напрацювали законопроект про агломерацію і, я вважаю, що це крок, який дозволить дати шанс розвитку не лише місту Винники, а дозволить розвиватися і Львову. Йдеться про «великий Львів», про 30-кілометрову зону довкола Львова, при цьому не будуть зникати містечка і селища, вони будуть зберігати свою історичну тяглість, але отримають додаткові можливості. Спільно зі Львовом буде збудована інфраструктура, з’являться нові інвестиційні можливості, і ми зможемо говорити не про 700-тисячний, а про мільйонний Львів – найбільше україномовне місто світу буде мати шанс на розвиток.

Закон про агломерацію дозволить створити умови не тільки для Львова, – він зможе створити такі передумови і для Києва, і для Житомира, для всіх українських великих міст. Децентралізація має дати шанс цим містам розвиватися. Міста – це точки розвитку, які дозволять економіці України рухатися більш швидко. Якщо ми хочемо стати багатими, ігнорувати цей шанс ми не маємо права. Тому Закон про агломерацію має бути прийнятий найближчим часом, в інакшому випадку зникнення міст ні до чого доброго не призведе. Цим шляхом йшов Париж, Нью-Йорк. Агломерація Парижа, до прикладу, включає багато префектур з мерами, але це єдине велике ціле, і сьогодні це – потужний економічний, культурний центр Європи, який диктує політику. Якщо ми хочемо, щоби Україна йшла таким шляхом, ми повинні брати приклад з провідних країн Європи», – повідомив Володимир Квурт.

Дивіться також відео:  Міський голова Винників заявив про необхідність ухвалення закону про агломерацію.


Теги: агломерація, Володимир Квурт
Останні новини:

Коментарі
avatar