Вулиці Винник освітлюватимуть сонячною електроенергією
10.12.2018 18:58

Депутати Винниківської міської ради прийняли рішення про виділення земельної ділянки під комунальну сонячну електростанцію, яка даватиме енергію на вуличне освітлення всього міста.

Під це виділено 4 Га під будівництво сонячної електростанції потужністю 2 МВт. Отриману електроенергію продаватимуть у Львівобленерго.

“Це було затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на 4 гектари для побудови сонячної електростанції на 2 мегавати у Винниках. Ця потужність дасть нам можливість продавати електроенергію у Львівобленерго, а за це забезпечити оплату всього вуличного освітлення міста Винники.  Ми зараз будемо прискорювати проектні роботи, щоб у 2019 році  ця станція була. Але тепер все буде залежати від обленерго, коли воно надасть нам дозвіл на точку», – розповів заступник міського голови м. Винники Михайло Мамут.

Вартість будівництва сонячної електростанції – 2 мільйони євро.

Як раніше зазначив Володимир Квурт, місто взяло участь і перемогло у конкурсі, оголошеному Кабміном на створення комунальної сонячної електростанції.

«Від України таких проекти було два. Фінансує даний проект Іспанія, де істотною умовою є, щоб в проекті були передбачені сонячні фотопанелі виробництва Іспанії. Є бачення розташувати у нашому місті сонячну електростанцію на 2 МВт, що дозволить нам щорічно отримувати свою електроенергію, яку ми продаватимемо за «зеленим» тарифом Обленерго», – розповів Володимир Квурт.

Відповідно, у 2017 році у м. Винники створили комунальне підприємство «Екоенергія», яке забезпечить використання альтернативних джерел електроенергії.

Фото: https://zik.ua/

Теги: міська рада, сонячна електростанція, електроенергія, вуличне освітлення
Останні новини:

Коментарі
avatar