ЄС допоможе відкрити окремий відділ поліції у Винниках (ВІДЕО)
19.12.2018 11:47

В рамках спільного проекту ЄС на зустрічі із владою м. Винники, громадськістю та правоохоронцями вирішили скласти програму Безпекового плану на рік. Одним із основних заходів в рамках плану стане відкриття окремого відділу поліції у місті.

Про це повідомляє ZIK, посилаючись на інформацію прес-служби Винниківської міської ради.

У Винниках представники Консультативної місії ЄС презентували проект Police Community. На зустрічі із місцевою владою, громадськістю та правоохоронцями вирішили скласти програму Безпекового плану на рік. Одним із основних заходів в рамках плану стане відкриття окремого відділу поліції у Винниках.

Зараз у Винниках проживає близько 25 тисяч мешканців, однак у штаті Личаківського відділу поліції міста Львова працює лише троє дільничних, які стежать за порядком у місті. Але, якщо у Львові відбуваються важливі події, то навіть ці поліцейські відсутні.

Тому, на думку представника ГО «Інвалідів-учасників бойових дій та АТО» Віталія Кобрина, у Винниках потрібно створити свій відділ поліції.

«Я думаю, що цей Безпековий план буде хорошим експериментом, який ми будемо втілювати. А якщо він вдасться, то цей досвід зможуть перейняти і громади інших міст», – сказав Віталій Кобрин.

За словами міського голови Винник Володимира Квурта, в рамках безпекового плану у місті також облаштовуватимуть систему відеонагляду, провадитимуть просвітницьку роботу зі школярами та молоддю, а також попрацюють над організацією дозвілля мешканців міста.

«Безпека – це основа життя міста. Щоб забезпечити її громадянам, потрібно багато речей. Зараз робимо спробу зробити у Винниках окремий підрозділ поліції для того, щоб мати можливість ефективно реагувати на виклики», – розповів Володимир Квурт.

Представник Консультативної місії ЄС, поліцейський-експерт з Нідерландів Ед ван Тунен зауважив, що у європейських країнах далеко не всі малі містечка мають свої станції поліції. Він розповів, що тамтешні полісмени добираються з більших міст в околиці на велосипедах і активно спілкуються із мешканцями у соцмережах. Саме активну співпрацю «поліція-влада-громадськість» передбачає проект Police Community.

«Навіть у Нідерландах не всі маленькі містечка мають поліцейські станції. По-перше, полісмени їздять в ці маленькі містечка на велосипедах, а ще використовують Фейсбук та Твіттер, щоб бути постійно на зв’язку. Але тут важливо, що Нідерланди – маленька країна, а Україна велика, і їх складно порівнювати», – додав Ед ван Тунен.

Володимир Квурт заявив, що приміщення під окрему станцію поліції у Винниках вже знайшли. Тепер очікують на результати роботи у ГУ Нацполіції у Львівській області. Мер Винник наголосив: якщо проект вдасться реалізувати, Винники стануть флагманом у реалізації безпекового плану європейського зразка.

Нагадаємо, мер Винник повідомив, що наступного року у місті поставлять комунальну сонячну електростанцію, яка даватиме енергію на вуличне освітлення всього міста. Рішення про виділення земельної ділянки під неї прийняли винниківські депутати на останньому пленарному засіданні 6 грудня.

Фото: http://plus.lviv.ua/

Теги: Police Community, місія ЄС, міська рада, поліція
Останні новини:

Коментарі
avatar