У Винниках вдруге лунала «Коляда переселенського краю» (ВІДЕО)
28.01.2019 11:25

У неділю, 27 січня, у Винниках в храмі Різдва Івана Хрестителя уже вдруге прозвучала «Коляда переселенського краю». Про це повідомляє на сторінці храму у Facebook Маріанна П'ятакова.

У цій великій коляді взяли участь колективи та хори, які бережуть традиції українців Закерзоння, зокрема колядки та щедрівки. Це октет «Теофорос» Львівської духовної семінарії Святого Духа, хор «Надсяння» м. Львів-Винники,
Народний фольклорний ансамбль «Гаївка» с. Чишки, хор «Холмщина» м. Львів, вокальний ансамбль Della Vita м. Винники, дівочий хор «Згарда» м. Винники, Народний ансамбль пісні й танцю «Лемковина», ансамбль музики й пісні «Роси» м. Перемишляни, вокальний ансамбль «Вишиванка» м. Винники, хор «Вірую» храму Ольги і Єлизавети м. Львів, хор «Сокільничани» с. Сокільники.

Учасниками цих колективів є діти, внуки та правнуки тих людей, які були примусово переселені із земель Закерзоння до Винник та навколишніх міст і сіл під час операції «Вісла».

Уже вдруге «Коляда переселенського краю» відбувається у безпосередній близькості від стін храму Св. Софії. Адже саме храм Святої Софії Премудрості Божої стане духовною домівкою для усіх людей, які були примусово позбавлені рідної домівки.

Однією з частин цього центру стане Музей депортованих та переселених народів з території України. Саме цей Музей стане осередком гуртування переселенців та місцем їхньої збереженої пам’яті.

І основною метою Коляди переселенців є бажання привернути увагу до будови храму Св. Софії та разом з пісенними стінами споруджувати й цегляні стіни цього майбутнього духовного центру.

«Українська мова, українська пісня… напевно, у нас є особливий спосіб спілкуватися з Богом. І куди б не закидала нас доля, ми завжди чуємо щось своє, рідне, що звучить теплом і любов’ю наповнює серце. - пише на своїй сторінці у Facebook міський голова м. Винники Володимир Квурт. - Сьогодні на фестиваль «Коляда незабутого краю» у Храм Різдва святого Івана Хрестителя УГКЦ у Винниках зібрались представники різних товариств. Разом заколядувати і спровадити Різдвяні свята прийшли діти, внуки та правнуки переселенців ‒ людей, вірян з різних конфесій, які в час Другої світової війни були примусово виселені з земель Закерзоння до Винник та навколишніх сіл. Я вдячний і бажаю фестивалю ще багато років цих чудових молитов у пісні.»


Теги: храм, переселенці, Коляда, Закерзоння
Останні новини:

Коментарі
avatar