Міський голова Винник взяв участь участь у презентації ГО «Великий Львів» (ВІДЕО)
19.02.2019 20:18

Сьогодні, 19 лютого, відбулася презентація Громадського об’єднання «Великий Львів», метою діяльності якого є обговорення та аналіз розвитку Львова, а також створення плану розвитку міста.

Засновниками ГО є народний депутат Оксана Юринець, міський голова м. Винники Володимир Квурт та голова «Великого Львова» Юрій Ситник, повідомляє Leopolis.news.

Володимир Квурт зазначив, що головне завдання об’єднання – це створення зворотного зв’язку з мешканцями, які розповідають, в який спосіб, на їхню думку, має розвиватися Львів.

«Юрій (Ситник – ред.) наводив цитату про те, що ми будуємо міста, а міста формують нас. Дійсно, львів’янин скрізь залишається львів’янином. Ми несемо відбиток свого міста: тієї архітектури, тих подій, тих задумів, які вершилися у цьому місті. Коли ми кажемо про Великий Львів, то говоримо не лише про розміри, а про велич. Ми хочемо бачити Львів центром сучасного мистецтва, ми хочемо бачити розвиток ІТ, але розвиток має бути в парадигмі: створюємо щось нове, але й зберігаємо те цінне, чого вдалося досягти. Ми пропонуємо зміни не для того, щоб критикувати теперішнього очільника, а тому, що хочемо бачити інше місто» – пояснив Володимир Квурт.

Він додав, що Львів має відновити свої впливи як найбільшого міста Західної України, а також стати одним із центрів світової політики. На думку мера Винників, Львів має для цього достатній потенціал.

Також Володимир Квурт зазначив, що учасники громадського формування, яке є відкритим, напрацьовують завдання та пріоритети для Львова, щоб за можливості втілити їх у життя.

«Наші політичні цілі очевидні: ми повинні запропонувати модель, яка буде реалізована наступними владами Львова. Функція просвітницька, функція інформаційна і партнерська функція. Ми створені не проти Садового чи будь-якого іншого мера міста, а для розвитку міста та нашої країни загалом», – сказав Володимир Квурт.

Оксана Юринець зазначила, що Львів має бути не тільки великим, а й розумним містом, де людям буде комфортно жити.

«Ми хочемо, щоб у Львові відкривались не лише заводи, але й парки, бо нам усім треба чимось дихати. В останні кілька місяців усі відчули, що транспортної розв’язки у місті немає. Забудовані райони так, що неможливо нормально доїхати до всіх локацій. Ба більше, навіть якщо ми всі почнемо ходити пішки, то на тротуарах збиватимемо один одного, бо тротуари стали завузькі для такої кількості людей», – сказала нардеп.

Вона додала, що Львів повинен мати не шматочкові плани розвитку певних сегментів, а комплексну стратегію, якої треба дотримуватися.

«Понад десяток законопроектів, які мали помогти Львову розвиватися, не дали нічого. Ними користувалися інші міста. До прикладу, класна ідея децентралізації – фінанси з повноваженнями. Але, на жаль, це не працює. Ми опинилися в такій ситуації, коли міста не розуміють, що робити з тими грошима. Стратегії, які вдосконалюють і приймають під кожен бюджет, не працюють. Тому так виглядає, що ми маємо працювати самі, ніхто нам у цьому не допоможе. Треба спілкуватися з громадами, вони не завжди розуміють, як рухатися далі. Політичні партії та сили при владі змінюються, а нам усім жити в цьому місті, тому саме ми маємо його розвивати», – сказала Оксана Юринець.

Володимир Квурт також розповів, що громадське об’єднання планує проводити круглі столи та зустрічі, на яких будуть експерти з розвитку міст з України та з-за кордону.

Юрій Ситник зазначив, що у громадське об’єднання запрошують людей, які мають відповідні знання, досвід, ідеї, які, можливо, обіймали певні посади у владі. Після спілкування з цими людьми буде детальніше сформовано сектори розвитку організації.


Теги: ГО Великий Львів, Юрій Ситник, Оксана Юринець, Володимир Квурт
Останні новини:

Коментарі
avatar