В музеї у Винниках відбудеться відкриття унікальної виставки «Врятовані скарби України»
09.03.2019 12:06

Унікальна виставка археологічних артефактів «Врятовані скарби України» відкривається 11 березня о 15.00 год. у Винниках у виставковій залі КЗЛОР «Історико-краєзнавчий музей».

На виставці будуть представлені, серед інших, знахідки трипільського посуду, металообробна майстерня ранньозалізного періоду, рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ ст. н. е., цінні для Європи бронзові казани з могильника римського часу Карів-І, меч каролінгського типу Х ст., який було передано Історико-краєзнавчому музею 5 березня у Національному заповіднику «Софія Київська».

Унікальний взірець середньовічного зброярського мистецтва, знайдений на Львівщині, намагалися нелегально вивезти за межі України, однак на естонській митниці порушників було затримано, а меч «епохи вікінгів» передано на реставрацію в Національний науково-дослідний реставраційний центр України. Оздоблення та символіка свідчать про те, що меч міг належати військовій еліті, а характерні втрати срібної інкрустації, деталей декору - що його використовували протягом тривалого часу, можливо, передавали в спадок як реліквію. Відтепер ця унікальна річ буде експонуватися в КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей.

Виставка для огляду буде відкрита з 12 березня по 30 травня 2019 р.


Теги: виставка, музей, Меч
Останні новини:

Коментарі
avatar