Винниківчани бояться потерпіти від цинку (ВІДЕО)
01.07.2019 18:06

Як ми вже повідомляли, 26 червня, мешканці вулиці Кільцевої, що у Винниках, провели акцію протесту проти будівництва цинкового заводу.

Сьогодні, 1 липня, близько сотні мешканців Винник, Лисинич та Підбірців об 11.00 вийшли на чергову акцію протесту. Про це на сайті "Львівська мануфактура новин" повідомляють Юлія Швидко та Катерина Мілевич.

Люди обурені: за 500 м від житлових домів товариство «Екран»  розпочало будівництво цинкового заводу. Експерти доводять, що хімічний завод зводять із масовими порушеннями та без погодження з місцевими мешканцями.

«Будівництво заводу почали ще у квітні цього року. Від юристів знаю, що на той час компанія ще не мала декларації на початок будівельних робіт. Лише у червні фірма отримала такий дозвіл. Але вона вже встигла звести каркас, – розповідає LMN винничанка Ірина. – Власники заводу ж кажуть: «Чого ви обурюєтеся? Ми ж провели громадські слухання перед будівництвом. Ніхто не виступав проти. Звичайно, завод по документах числиться у Підберізцях. Це село – за 15 кілометрів від будови. А нам майже під самі вікна поставили. Сьогодні представники “Екрану” роздавали листівки, де написано, який той завод буде безпечний, як там все буде гарно. Та ми не діти, не треба нас дурити».

Село Підберізці межують із Винниками, селами Лисиничі та Підбірці. Поряд із майбутнім цинковим заводом уже функціонує паштетний завод, водонасосна станція, яка забезпечує Винники питною водою, та м’ясний цех.

До активістів вийшов представник від компанії, яка будує. Запевняв, що під час роботи заводу будуть дотримані усі норми, тому його діяльність не шкодитиме навколишньому середовищу та здоров’ю людей. Протестувальники не повірили. Їх підтримала міська влада.

«Міська рада Винник – на стороні мешканців, оскільки потенційне будівництво знаходиться в безпосередній близькості до житлової забудови міста. Громадські слухання відбувались на території Підберізецької ОТГ, центр якої за 15 кілометрів від будівництва. Там не були враховані ні позиція, ні думка Винник, Лисинич і Підбірців, які також межують зі згаданим будівництвом. Також залишається відкритим питання документації щодо самого будівництва і висновків екологічної служби. Під час зустрічі ініціативною групою мешканців і представниками влади на наступний тиждень ініційовано зустріч з керівництвом «Екран» щодо роз’яснення їхніх подальших дій і озвучення позицій мешканців Винник», – зазначив LMN тимчасово виконуючий обов’язки міського голови Винник Богдан Шустер.


Теги: завод, Протест, цинк, акція
Останні новини:

Коментарі
avatar