Законність будівництва заводу цинкування біля Винник вивчить спеціальна комісія
08.07.2019 15:34

Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський підтримав пропозицію щодо створення робочої комісії для вивчення питання будівництва заводу гарячого цинкування біля міста Винники, на території Підберізцівської сільської ради.

Про це йшлося 8 липня на апаратній нараді у ЛОДА, повідомляє Zaxid.net.

Тему щодо будівництва заводу заторкнув голова Громадської ради при ЛОДА, екс-голова скандально відомої ГО «Розвиток громади» Андрій Болюбаш, який передав звернення від ініціативної групи мешканців Винників та сусідніх сіл, які проти будівництва заводу.

Представник ініціативної групи Максим Каменецький озвучив прохання до голови ЛОДА скасувати рішення РДА щодо погодження будівництва там заводу, пояснивши, що думку мешканців Винників та сусідніх сіл ніхто не запитував.

Начальник управління інвестиційної політики ЛОДА Роман Матис повідомив, що компанія-забудовник пройшла усі процедури законно, пройшла усі слухання. «Громада Винників апелює до того, що їх не залучили до слухань, де-юре цього не повинно було відбуватися», - підкреслив Роман Матис.

Він також звернув увагу на те, що «громаду накрутили», «відбулося підігрівання теми, аби здобути якийсь політичний рейтинг».

Як вихід із ситуації Андрій Болюбаш запропонував голові ЛОДА створити комісію і призупинити роботи з будівництва.

Маркіян Мальський підтримав створення комісії, яка має оприлюднити результати своєї роботи вже після парламентських виборів.

«Я не бачу вирішення цієї проблеми до закінчення виборів, тому що коже на цьому буде робити собі піар. У будь-якому випадку, хтось спробує використати це на свою користь. Я не думаю, що необхідно скасовувати наказ відділу містобудування, тому що це ціла процедура. Але підтримую думку, що потрібно поки що призупинити дані дії, врегулювати питання, щоб не було небезпеки в області. Підтримую думку про створення комісії. За результатами роботи цієї комісії 22 липня, після виборів, щоб ми спокійно зустрілися, надали своє бачення», - сказав очільник ЛОДА.

Він також зазначив, що готовий особисто увійти у цю комісію і запросив до роботи усіх охочих.

«На цей період підтримую думку зупинити дії як щодо будівництва, так і щодо агресії щодо цього будівництва. Я готовий усіх вислухати. На два тижні потрібно взяти паузу, тому що це призведе до непотрібного суспільного резонансу», - підсумував Мальський.

Маркіяна Мальського офіційно призначили головою Львівської ОДА. Відповідний указ президента був опублікований у суботу, 6 липня. Таким чином 35-річний Маркіян Мальський став наймолодшим очільником ЛОДА в її історії.

Троє заступників колишнього голови ЛОДА Олега Синютки написали заяви на звільнення після призначення головою Львівської ОДА Маркіяна Мальського.

Будівництво заводу гарячого цинкування біля Винників викликало протести частини навколишніх мешканців. Люди переживають, що підприємство матиме негативний вплив на довкілля та їх здоров'я. Окремі активісти вже навіть охрестили будівництво «цинковим Чорнобилем». Натомість у Львівській ОДА майбутнє виробництво називають безпечним, а дії протестувальників такими, що підривають позитивний інвестиційний клімат Львівщини. Будівництво здійснює ТОВ «Екран», яке вже має аналогічний завод у Стрию на Львівщині.


Теги: цинк, Маркіян Мальський, завод, акція, Максим Каменецький, ЛОДА, Протест
Останні новини:

Коментарі
avatar