Аналог екстреної служби 911 для Винник розробляє кіборг луганського аеропорту (ВІДЕО)
16.08.2019 21:17

25-річний Віталій Кобрин пройшов бойовий шлях 80-ї бригади від першої тривоги через анексію Криму до оборони луганського летовища. А повернувшись із фронту, вирішив зайнятись безпекою у власному місті. Боєць, вивчивши іноземний досвід екстрених служб, розробив проект для містечка Винники. Про це розповідає Zaxid.net.

Загартованого в боях десантника у цьому респектабельному юнаку видає хіба що татуювання на руці та тактична борода. Віталій Кобрин в армії з 2012-го. Під час Майдану готовий був звільнятись. Та анексія Криму розставила усе на свої місця. Уже в березні – львівська 80-ка, яку підняли по тривозі. Далі – довгий бойовий шлях: 4,5 роки на фронті. Звільнення Слов'янська – один із найяскравіших епізодів.

«При в’їзді в Слов’янськ знаходиться ТЕЦ. Це був такий перший дуже серйозний наш бій, у нашого підрозділу був перший загиблий, це був такий сильний удар і мотивація. Якийсь страх чи побоювання, які були до цього, замінило інше відчуття, – відчуття помсти», – розповів учасник оборони Луганського аеропорту Віталій Кобрин.

Після перших перемог та звільнених міст для десантників нове випробування – оборона Луганського аеропорту в повному оточенні. Там Віталій дізнався справжню ціну незалежності.

«Мені згадується 24 серпня. На День Незалежності ворог «вітав» нас зі святом. Я не пам'ятаю, щоб за цілий день був хоч маленький перепочинок від обстрілів. Цілий день на нас сипали все, що тільки можна було», – згадує Віталій Кобрин.

Повернувся до мирного життя десантник лише минулого року. І одразу влився в громадське життя рідного міста. Продовжив здобувати вищу освіту і влаштувався працювати у міськраду.

«Мушу сказати, що людина змінилася в дуже правильне і потрібне русло для України. Кожного дня він приходить із новими ідеями для міста», – розповів заступник міського голови Винників Богдан Шустер.

Віталій побував на безпекових тренінгах за кордоном і запалився ідеєю створити аналог служби 911. Навіть знайшов приміщення на околиці.

«Центр буде вміщати єдиний аналітичний центр, який буде працювати за принципом гарячої лінії. Також при центрі буде знаходитись підрозділ ДСНС, підрозділ поліції, відділ з охорони громадської безпеки та багато іншого», – розповів про свій проект Віталій Кобрин.

З іншими ветеранами створили спілку атовців. Об'єднанні спільними ідеями бійці мають на меті змінити місто з середини. Ті, хто захищав мирне небо на сході, знають, як вберегти безпеку вдома.

«Воно буде мати такий позитивний вигляд, коли самі атовці зі своїм баченням, своїм порівнянням території мирної, після території військових дій, якраз будуть реалізовувати своє бачення стосовно безпечного навколишнього середовища», – каже бойовий побратим Віталія Юрій Солиган.

Зараз Віталій багато подорожує. Каже, мріє таки побувати у мирному, але українському Луганську.


Теги: міська рада, екстрена служба, Віталій Кобрин
Останні новини:

Коментарі
avatar