Як розвантажити Винники та Личаківську від заторів
21.11.2019 11:47

Ранкові та вечірні затори в напрямку Винник більші, ніж на Шевченка, Чорновола чи на Сихові, водночас вулиця Голубця тепер переполовинена.

Листопад для жителів Винник та сусідніх приміських поселень, які щоранку намагаються потрапити на навчання чи роботу до Львова, підготував неприємний сюрприз – через нещодавно відремонтовану вулицю Голубця заборонили транзитний рух.

Цей крок міської ради обурив декілька тисяч мешканців Личаківського району, які цією вуличкою вже звикли оминати ранкові та вечірні тягучки поблизу перехрестя Личаківська-Пасічна, - пише членкиня міської комісії з безпеки дорожнього руху та представниця ГО «За якісний транспорт» Анастасія Карп’як, яка переконана, що якщо зараз не збудувати нову вулицю - місто в один момент зупиниться.

У 2017 році завершили ремонт вулиці Голубця, що сполучає завод «Ензим» із вулицею Пасічною. Ремонт вулиці, якого мешканці добивались понад 50 років, замість покращити умови життя у мікрорайоні та розвантажити транспортні потоки, які щодня рухаються Личаківською, навпаки, лише погіршив ситуацію.

При проектуванні вулиці Голубця «Інститутом просторового розвитку», керівником якого є Олег Шмід, не врахували те, що облаштування виїзду з вулиці Голубця на вулицю Личаківську поблизу «Ензиму» спонукатиме водіїв об’їздити цією вулицею закорковане перехрестя Личаківська – Пасічна. Як результат – вулицю спроєктували як житлову зону без тротуарів, із доволі вузьким дорожнім полотном, яка мала обслуговувати менше 500 місцевих жителів. Однак одразу після завершення ремонту Голубця стала транзитною: у час пік в середньому тут проїжджає понад 700 автомобілів за годину. Берлінські подушки чи інші засоби заспокоєння руху на вулиці без тротуарів, при такому інтенсивному трафіку, виявились неефективними, а місцеві мешканці, вийшовши за межі свого подвір’я, вже кілька разів ставали жертвами ДТП.

Мені складно відповісти, чому під час реконструкції вулиці Голубця, знаючи про проблемне перехрестя Личаківська – Пасічна, не розглядали варіант адаптації вулиці для транзитного руху – відповідна ширина смуг руху, тротуари, пішохідні переходи. Знаю, що мешканці Голубця під час виконання робіт теж неоноразово про це запитували. Чому проєктант, а також депутати від Личакова та Винник Юрій Кожелюк та Григорій Козловський, які, зрештою, обоє є членами постійної комісії із питань фінансів та планування бюджету, погоджували виділення коштів на реконструкцію цієї вулиці, та не врахували варіант можливого майбутнього транзиту?

Низка помилок чиновників призвела до ситуації, коли єдиним виходом обрали фізичне обмеження транзиту через Голубця заради безпеки пішоходів. Чи є це добрий варіант? Напевне, ні, бо ранкові та вечірні затори в напрямку Винників більші, ніж на Шевченка, Чорновола чи на Сихові, а вулиця Голубця тепер переполовинена, що створює незручності місцевим жителям: частина мешканців може виїхати лише до Пасічної, решта – лише до Винників. Але насправді, це єдиний спосіб як вберегти здоров’я та життя мешканців мікрорайону, особливо зважаючи на те, що вже листопад, швидко темніє, і от-от може випасти сніг, що лише погіршить ситуацію на дорозі.

Розбудовуються Винники, Тракт Глинянський, Пасічна та приміські села. Міська інфраструктура не справляється з транспортним навантаженням, що постійно зростає. І якщо сьогодні продовжувати будувати житло та не почати, нарешті, розвивати дорожню мережу, то через кілька років місто просто зупиниться.

Якщо у Львові, гіпотетично, можна всіх «пересадити» на громадський транспорт, то якісний доїзд до міста, перехоплюючі паркувальні майданчики, таки необхідно будувати, так, як це роблять у Кракові, Відні та інших європейських містах.

У випадку Винник виходом із ситуації може стати будівництво нової дороги через бічну Пасічної (Медової Печери чи Таджицьку) та Винниківський ліс. Загальна протяжність шляху, який потрібно прокласти, – близько 1,5 кілометри, і Львів має знайти спосіб, як збудувати цю дорогу, що передбачена Генеральним планом міста.

Анастасія Карп’як, «Твоє місто»


Теги: Ензим, затори, вулиця Личаківська, транспорт

Читайте також:
Коментарі
avatar