Мешканці Винник перекривали автотрасу Київ-Чоп (ВІДЕО)
24.11.2019 12:47

У суботу, 23 листопада, о 12:00 дня близько п’ятдесяти мешканців Винник вийшли на акцію протесту проти будівництва заводу гарячого цинкування.

Представники Пустомитівської райадміністрації не змогли переконати пікетувальників не перекривати дорогу, тому активісти кілька разів виходили на дорогу, скандуючи свої гасла. Під час акції до протестувальників долучились близько 20 молодих людей, більшість з яких були у куртках з надписами «Національний корпус». Пояснити проблематику вони не зуміли, зате аргументи навела пані Галина, яку називають співорганізатором акції, повідомляє «Діло».

«Вкотре проводимо акцію протесту проти незаконного будівництва заводу гарячого цинкування поблизу Винник. НА нас сьогодні не реагує наша місцева влада, Обласна рада, райдержадміністрації, які є поруч. Ми не розуміємо, чому продовжується будівництво заводу, яке би офіційно мало бути завершене, адже ми маємо море порушень. Починаючи від санітарних розривів до перших будинків наших, закінчуючи ДАБІ, виданими ними всіма дозволами. Перша біль, і те, про що кричать всі люди – негативний вплив на наше здоров’я. Випари цинку надзвичайно шкідливі. Матимемо завод, який щороку буде більше чотирьох тон шкідливих металів викидати в повітря, складуватиме в землі і пускатиме в воду. Ми вважаємо, що такий завод має знаходитися в промисловій зоні і тільки так», – зазначила голова ГО Сила Винник Галина Ковток.

«Це не цинковий завод, це завод гарячого цинкування. Фактично така неточність, яка по своїй суті абсолютно не відповідає тій діяльності, яка буде здійснюватися на заводі. Цинковий завод безпосередньо виробляє цинк, а завод гарячого цинкування здійснює діяльність з нанесення покриття на метали. Є дозвіл на здійснення будівельних робіт, так що будівництво є законним. На рахунок шкідливості – звичайно, що будь-який промисловий об’єкт має якісь свої допустимі норми викидів, наш завод буде облаштований певними фільтраційними установками. Заводи, які працюють в Європі – набагато ближче до житлової забудови, аніж тут. Існує такий завод у місті Стрий, і буквально місяць тому ми проводили заміри атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони. За результатами проведених експертиз встановлено, що викиди в атмосферне повітря є в тисячі раз менші, ніж допустимі», – пояснив юрист ТОВ «ЕКРАН» Назар Рицак.

Загалом перекриття траси відбувалось орієнтовно п’ять разів на кілька хвилин, коли чекати наступної акції – не повідомляють.

У Львові по-різному реагують на акцію. Зокрема, екс-голова поліцейської комісії в УМВС Львівськоїобласті, журналістка Вікторія Балицька, написала емоційний пост у ФБ, зазначивши, що “люди совісті не мають”. Адже перекривати дороги в той час, коли через ожеледицю трапляються десятки ДТП – величезна безвідповідальність.


Теги: цинковня, ТОВ Екран, акція, цинковий завод
Останні новини:

Коментарі
avatar