У Винниках вшанували пам’ять примусово виселених українців у 1944–1951 роках із Лемківщини, Надсяння, Холмщини
11.12.2019 19:19

Сьогодні, 11 листопада, у Винниках з ініціативи адміністратора парафії храму Різдва Івана Хрестителя Володимира Клюмюка, за сприяння Винниківської міськради та участі освітньо-культурних закладів міста відзначили День пам'яті українців – жертв примусового виселення у зв'язку з 75-ми роковинами початку депортації українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини.

У каплиці храму святої Софії храму Премудрості Божої відбувся молебень, який очолив Преосвященний владика Володимир Груца. Після молебня в СЗШ № 29  було презентувано тематичну виставку-реквієм.

«Це направду достатньо сумний рік в контексті ювілею у нашому місті, де багато родин пізнали власною долею усю гіркоту примусового переселення, цієї депортації. Сьогодні ми згадуємо і говоримо про те, що це варто пам'ятати. Пам'ятати і не забувати, що Україна має постати сильною державою. Щоб ніколи більше в майбутньому наші діти, діти наших дітей, не могли відчути на собі цей великий біль.

Сьогодні від нас, передусім, дорослих, влади та від кожного громадянина залежить те, наскільки сильною буде наша держава. Наскільки сильною буде наша армія, щоб ми не хвилювались за те, як поводитиметься президент на будь-яких перемовинах. Щоби ми не хвилювались, що будь-якому зайді чи сусідові, в якого прокинуться амбіції відновлення імперії, кортіло зайти до нашого дому. Тому пам'ять про долі наших земляків, пам'ять про українців, безперечно, є надзвичайно важливою.

Дякую усім, хто сьогодні прийшов на наші заходи і молитвою згадав усіх, хто не дожив до сьогоднішнього дня, хто безневинно пішов на Небо від рук бандитів. Проте сьогодні ми, пам'ятаючи про минуле, повинні дивитися у майбутнє.», - написав на своїй сторінці у Facebook міський голова Винник Володимир Квурт.


Теги: храм, виселення, Надсяння, роковини, депортація, Холмщина

Читайте також:
Коментарі
avatar