На Чортових скелях відбувся дводенний тренінг від Школи альпінізму (ВІДЕО)
10.02.2020 17:05

На Чортових скелях у Винниках відбувся дводенний інтенсив від Школи альпінізму. Спортсмени відпрацьовували підйом перилами та спуск дюльфером, - повідомляє Zaxid.net.

Школа альпінізму об’єднала півсотні початківців, які під наглядом досвідчених інструкторів поступово долають теоретичні та практичні вершини. Організатор Сергій Федірко розповідає: «Ми відпрацювали вже сніжні заняття. 3 дні ми були на Заросляку під Говерлою і там інтенсивно займалися до пізнього вечора. Потім нас чекають скелі Довбуша. Теж виїзд на 3 дні».

Перший етап завдання на Чатових скелях — піднятися нагору вертикальними перилами. Тоді підійти до станції і стати на самостраховку. Інструкторка з альпінізму Вікторія Петрів пояснює: «Після цього він подає команду. Тоді вже людина, яка страхує, може відпустити мотузку і займатися іншою роботою. Перший учасник звільняє мотузку, щоб наступний міг готовитися до підйому».

Завершивши всі необхідні дії, учасник просувається горизонтально «перилом» до наступної станції та готується до спуску. Вікторія Петрів каже: «Насамперед відбувається дабл-чек. Один учасник перевіряє другого. Вони перевіряють один одного, чи все в них замуфтовано. Ще раз переконуються в тому, що все надійно».

Далі альпініст має переконатись, чи його система працює, звільнитися від самостраховки і почати спуск по стрімкому схилу. Відточуючи навики, екстремали відпрацьовують три маршрути. Підйом перилами та дюльфер постійно зустрічатимуться учасникам на їхньому альпіністському шляху.

Дехто зізнається: колись потрапив у це товариство випадково. Але тепер гори міцно вплелися у життя. Так, наприклад, було із Вікторією Саврин. Дівчина згадує: «Після першого заняття сказала своєму хлопцеві, щоб ми все спорядження продали і забули про це, як про страшний сон. Але насправді, на друге-третє заняття починаєш розуміти, що відбувається. І стає цікавіше та легше. В мене часто питаються: який кайф, коли виліз на гору? Шо в результаті? Але це не поясниш. Мабуть, потрібно спробувати і відчути».

Навчання триває із листопада і завершиться у квітні. Після успішно складених іспитів учасники отримають початковий розряд — значок «Альпініст України».

Учасниця Ольга Кучер каже: «В планах у мене Монблан і Казбек. А також, можливо, колись, за декілька років, дійду до того, що вилізу на Матерхорн. Людина, яка побувала в горах, або починає постійно ходити, або більше ніколи не повертається. Я з тих, що була раз і повертаюся знову і знову».


Теги: Чортові скелі, альпінізм, змагання

Читайте також:
Коментарі
avatar