Винниківчани відзначили 155-у річницю від дня народження Івана Липи
24.02.2020 21:11

Сьогодні, 24 лютого, у Винниках відбулись урочисто-поминальні заходи з нагоди вшанування річниці з дня народження Івана Липи.

Розпочались заходи на місцевому кладовищі, де біля могили Івана Липи місцеве духовенство спільно із представниками місцевої та обласної влади, освітян, просвітян, гостей з Яворівщини та численної місцевої громади відправили поминальну панахиду.

В ході заходу учасники вшанували пам’ять та поклали квіти до пам’ятника Івани Липи та виконали гімн України.

Продовжили відзначення у Школі мистецтв, музично-літературним обрамленням її вихованців.

«Так сталося, що Винники стали останнім прихистком життєвого шляху видатного українця Івана Липи – від Чорного моря, через Харків, Одесу, Київ сюди, у передмістя Львова.

Україна є і буде! І буде славитися своїми синами. Нам вдалось, завдяки Юрію Винничуку, зібрати і видати твори Івана Липи. Сьогодні, спільно з міською радою, ми пробуємо повернути помешкання, де мешкав Іван Липа і передати його під музей. Мені здається, що нам це вдасться і, уже в цьому році, ми цей крок завершимо і розпочнемо другий етап – встановлення музею.

Я вас всіх вітаю, гарного всім дня і віри в наше успішне майбутнє», – привітав присутніх на заході міський голова Винник Володимир Квурт.

Також з цієї нагоди відбулося урочисте погашення марки і конверта, дизайн якого розробив львівський філателіст –  Андрій Пилюха.

Джерело: https://vynnyky-rada.gov.ua/

Теги: річниця, панахида, Іван Липа, роковини
Останні новини:

Коментарі
avatar