Володимир КВУРТ: «Наші ініціативи проігнорували» (ВІДЕО)
30.05.2020 10:30

«Громадськість вводять в оману заявами про те, що у громад приміських територій Львова не було позиції.

Винниківська громада протягом всіх останніх років неодноразово офіційно зверталась до обласної та центральної влади з вимогою усунути юридичні перепони, які завадили нам стати повноцінним учасником процесу децентралізації. Адже статус підпорядкування міста Винники юридично не визначили. Нема юридично оформленого рішення, що це район чи частина Львова, але також немає й рішення, яке б визнавало, що Винники – це місто обласного чи районного підпорядкування.

Винниківська громада подала заявку на отримання статусу міста обласного значення, оскільки вважаємо, що ми маємо право на такий статусу з огляду на історичні традиції, а також його економічний потенціал. Однак ухвалення цього важливого рішення заблокували. Через ці юридичні колізії наша громада не змогла провести перемовини з сусідами про об’єднання на першому етапі децентралізації, адже він передбачав таку можливість лише для міст обласного значення та не дозволяло міжрайонні об‘єднання.

На другому етапі реформи, коли були зняти обмеження, ми розпочали діалог з сусідами, хоча, звісно, що часу лишилося обмаль. Зокрема, ми розглядали і можливість утворення агломерації спільно зі Львовом. Однак, добре відомо, що не ми, а саме влада Львова не захотіла спілкуватися з сусідніми громадами. Обласна влада також самоусунулась від цих процесів. Нагадаю, що обговорення питання формування Львівської ОТГ у Львівській ОДА зірвали. Більше ніхто з нами не говорив на цю тему. Тому у тому, що цей діалог не відбувся певно не тільки наша вина.

Натомість останні місяці успішно розвивався діалог з навколишніми приміськими територіями щодо формування агломерації. Такий варіант дозволяє зберегти громади і стимулює їхній спільний розвиток. У такому варіанті територія Львова збільшувалась би не шляхом поглинання, а шляхом розбудови партнерських відносин.

Однак наші ініціативи проігнорували. Європейську модель добровільного утворення громад і розвитку територій за одну ніч замінили на російську модель поглинання. Офіційні особи публічно збрехали на засіданні Кабміну про консультації на всіх рівнях. Якби були, то прошу показати протоколи, які це підтверджують. Насправді були десятки листів, які скеровувала громада, було 11 тисяч підписів винниківчан, щоб звернули увагу саме на позицію громади. Все це залишили без уваги.

Після подібного я не вірю у позитивне майбутнє зі Львовом. Тим більше, що у Львованемає жодного економічного розрахунку чи стратегії розвитку міста в новому форматі. Ми готуємо звернення до Ради Європи, щоб вона звернула увагу уряду України на недопустимість порушення Європейської хартії місцевого самоврядування. Адже саме це і трапилось з Винниками.» - . - пише на своїй сторінці у Facebook Володимир Квурт.


Теги: ОТГ, Володимир Квурт

Читайте також:
Коментарі
avatar