На урядовому порталі опублікували петицію щодо перегляду плану новоутвореної Львівської ОТГ
16.06.2020 14:19

У п’ятницю, 12 червня на Урядовому порталі розмістили петицію щодо перегляду перспективного плану Львівської ОТГ.

Для того щоб петицію «Переглянути перспективний план формування територій громад Львівської області у зв’язку з порушенням Європейської хартії місцевого самоврядування та Конституції України» розглянув Уряд України, необхідно, щоб протягом 90 днів її підписали 25 тисяч осіб.

Петицію створили у зв’язку з затвердженням Львівської ОТГ Кабінетом Міністрів України 27 квітня 2020 року. Перспективний план стане підґрунтям для створення адміністративно-територіального устрою базового рівня Львівської області, тобто для проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на новій територіальній основі.

У петиції сказано, що розроблення перспективного плану на Львівської ОТГ супроводжувалося загостренням суспільно-політичної ситуації. До впровадження карантинних заходів під стінами ЛОДА кілька тижнів знаходився “децентралізаційний Майдан”. А також громади неодноразово виїжджали на захист своїх прав до Офісу Президента України та Кабінету Міністрів України. На момент публікації петиції низка органів місцевого самоврядування готували обґрунтовані судові позови для скасування розпорядження уряду.

А також хотіли звернутися в Парламентську асамблею Ради Європи у зв’язку з цинічним нехтуванням демократичними та конституційними правами населення.

У петиції закликають Президента України та Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо перегляду перспективного плану Львівської області:

  • у перспективному плані Львівської області врахувати усі утворені відповідно до законодавства об’єднані територіальні громади із середнім та високим показниками спроможності, а також ті проєктовані громади, які передбачені рішенням Львівської обласної ради від 05 грудня № 943;
  • формувати проєктовану Львівську міську ОТГ виключно на підставах добровільного об’єднання;
  • вжити заходів для збереження органів місцевого самоврядування у таких містах як Винники, Стебник, Дубляни (Жовківського району) та Соснівка (або Сілецька ОТГ).

Підписати петицію можна ТУТ.


Теги: петиція, ОТГ

Читайте також:
Коментарі
avatar