У Свято-Воскресенському храмі освятили найбільший дзвін у Винниках
24.06.2020 18:20

У неділю, 21 червня, в Свято-Воскресенському храмі м. Винники відбулося освячення нового церковного дзвону – найбільшого у регіоні.

Фундаторами нового дзвону стали винниківські доброчинці Йордан та Ліліана Михайлові разом із донькою Селіною.

День освячення – 21 червня – був вибраний не випадково. На цю дату припало чимало подій – найдовший день високосного 2020 року, літнє сонцестояння, свято Божого Тіла, День першого Святого Причастя, День Батька та День Медика.

Вдосвіта вранці дзвін прибув із-за кордону і згуртованими парафіянами був встановлений на церковному подвір’ї та святково прикрашений.

Після Святої Літургії дзвін освятили отці храму – багатолітній парох о. Петро Паньків та о. Руслан Котлінський разом з численними вірними та гостями парафії, які прийшли розділити радість цієї події.

Новий дзвін, названий «На славу Бога і честь Марії», став найбільшим у регіоні, адже важить понад півтонни.

Дзвін був відлитий у Польщі, у всесвітньо відомій людвисарні Яна Фельчинського Royal Bells (Королівські дзвони), де вже понад 200 років відливають церковні дзвони. Тут були відлиті такі відомі дзвони як Vox Patris для Бразилії, вагою 55 тон − найбільший рухомий дзвін у світі, а також дзвін Св. Івана Павла ІІ − визнаний дзвоном з найдосконалішим звучанням.

Після посвяти усі присутні вперше почули ідеальний звук дзвону, який звучить з частотою 440 герц, що відповідає частоті людського тіла, голосу та серцебиття.

Якість звучання дзвону відповідає Віденському стандарту А1 й підтверджена міжнародним сертифікатом кампанолога.
 
Художнє оформлення дзвону виконане у вигляді орнаменту з переплетених троянд та винограду − вічних символів любові та Євхаристії, єднає між собою чотири хрести, що вказують на кожну сторону світу.
 
Вінчає дзвін нерукотворний образ Святої Діви Марії Гваделупської − найзагадковішої і найшанованішої святині, що явилась у часі сонцестояння. Це єдине зображення вагітної Богородиці, яка носить в своєму лоні того, хто дає життя іншим − Спасителя.

Діва Марія Гваделупська проголошена Святою Покровителькою та Захисницею вагітних жінок і студентів. Чудесне об’явлення нерукотворного образу супроводжувалось багатьма зціленнями та припиненням епідемій, численним наверненням язичників у християнство, торжеством євангелізації.

Новий дзвін буде встановлений на дзвіниці храму посередині інших дзвонів і своїм чистим і благородним звучанням скликатиме вірних до храму, провіщатиме радісні події і проводжатиме в останню мандрівку, очищатиме повітря і втихомирюватиме буревії.

Маріанна ЛУЧЕНКО


Теги: храм, церква, освячення, дзвін
Останні новини:

Коментарі
avatar