Відійшов у вічність винниківський кіноаматор, митець та винахідник Орест Бачмага (ВІДЕО)
13.06.2021 14:07

Орест Бачмага

У п'ятницю, в одній із лікарень Львова помер відомий кіноаматор, митець та винахідник Орест Бачмага. Про це повідомляє сайт «Фотографії старого Львова» із посиланням на дружину митця.

Орест Бачмага помер у ніч з 11 на 12 червня. У травні цього року він потрапив ДТП і з того часу перебував у комі. Родина, друзі та всі, хто знав митця збирали кошти на лікування.

Родина, друзі та всі, хто знав митця збирали кошти на лікування, але це не допомогло.

Орест Бачмага народився у 1944 році, проживав у Винниках, значну частину свого життя працював фотографом та художником експозицій у Львівській картинній галереї. Захопившись зйомкою фільмів Орест Бачмага сам розробив 8мм кінокамеру, однак не завершив її через зміну формату кіноплівки на Super8. Також він змайстрував кілька модифікацій кінопроекторів з усіма деталями та інкорпорованим аудіо-блоком.

Його кінороботи були цілою подією у житті львівського кінематографа. Минулого року було оцифровано 10 фільмів авторства Ореста Бачмаги і відтоді їх показували і в Україні, і на інших міжнародних подіях. Зокрема на Ars Electronica та DocuDays.

Фільм “Мої вихідні” – це автопортрет відзнятий у 1987 році на 8-мм кінокамеру – подивіться і послухайте світ очима і вухами Ореста Бачмаги.  Фільм “Пепе” – це наївна комедія з кінця 1970-х, до зйомок якої було залучено місцевих хлопців із Винник. Оригінальний фільм був німий, але у 2020 році музику до нього написали Регіна Железнякова (Regina Collage) та Павло Олефіренко (Pilikayu).

Джерело: http://tvoemisto.tv/

Теги: виставка, Орест Бачмага, фільм
Останні новини:

Коментарі
avatar