Досить Азарову-Тігіпку експериментувати над народом!, - Анатолій Вітів
29.07.2010

Про актуальні питання сьогодення розмірковує заступник голови Всекраїнського об’єднання "Свобода", голова Волинської обласної організації ВО "Свобода" Анатолій Вітів.

Анатолій ВітівЗгідно з рішенням уряду Азарова-Тігіпка, з 1 серпня 2010 року відпускні ціни на газ для населення зростають на 50%...

Cьогодні чи не кожен день приносить українцям все нові та нові "блага" у рамках обіцяного Януковичем фальшивого "покращення життя вже сьогодні". 50-ти відсоткове підвищення ціни на газ для населення – чергове тому свідчення. Хоча перед виборами ця "команда" обіцяла, що газ для населення не подорожчає. При підписанні "харківських угод", коли здавалися національні інтереси України, людей, аби ті не піднімалися на бунт, дурили, що газ дешевшатиме. У результаті ціни зменшилися лише для представників олігархічних кланів, а весь тягар цього "зменшення" тепер переклали на простих людей. Уряд підвищив ціну на газ, навіть не посоромившись того факту, що населення споживає вітчизняний, себто видобутий в Україні газ, і здорожувати на нього ціну – це чистої води грабунок громадян своєї країни.

Усе це викриває чергову брехню уряду Азарова-Тігіпка, ще раз підтверджує, що цей уряд служить не народу, а олігархічним кланам. Міністерство юстиції блискавично зареєструвало відповідні постанови, продемонструвавши злагодженість дій уряду Азарова-Тігіпка, коли мова йде не про власні видатки, а про пограбування кишень українських громадян. На довершення уряд Азарова-Тігіпка скасував постанову Кабміну, якою заборонялося підвищувати ціни на газ для населення.

Підняття ціни на газ автоматично підніме й тарифи на опалення, гарячу воду…

Ціни на газ зростають і для суб’єктів господарювання, які виробляють теплову енергію. Себто, "в комплекті" з підвищенням ціни на газ отримаємо також значне підвищення ціни на тепло, що й так уже коштує захмарно. Тарифи на опалення і гарячу воду зростуть на 20-25%. Надалі нас очікує подорожчання цін буквально на все. Це буде шалений тиск на гаманець простого українця! Якщо вже зараз значна частина людей не спроможна оплачувати за існуючими тарифами, то з їх зростанням прості люди узагалі перестануть платити. Не тому, що не захочуть, а тому, що не зможуть оплачувати такі послуги. Як простому українцю із зарплатою у 600-900 гривень вижити, коли оплата компослуг йому обходитиметься у 700-800 гривень?

Драконтівське 50-відсоткове підвищення ціни на газ, як лакмусовий папірець, висвітлило всю ницість та огидність політики подвійних стандартів, яку проводить Партія Регіонів: багатим – усе, бідним – крихти з "барського" (олігархічного) столу. Адже газ подорожчає лише для простих українців і аж ніяк не для великих підприємств. Іншими словами, Янукович по-батьківськи захистив своїх спонсорів-олігархів, які у питанні збагачення демонструють нечувані апетити.

"Нове обличчя" влади Януковича, Сергій Тігіпко заявив, що уряд запроваджуватиме штрафні санкції за несплату населенням ком послуг.

Спочатку Тігіпко представив у парламент Податковий кодекс, який заганяє український малий та середній бізнес у глухий кут. Тепер він ще й збирається вводити штрафні санкції для населення. Люди ледве зводять кінці з кінцями, а їм уже й погрожують штрафами. Багато українців періодично їздить на заробітки в Росію, Польщу, інші країни, не маючи змоги працевлаштуватись дома. І вони там не мед ложкою їдять, а важко працюють. А тут залишаються їхні сім’ї, яким можуть прислати оті величезні штрафи. Йдучи на вибори, Партія регіонів казала: влада для людей. Тепер можемо підтвердити, що лише для окремої групи людей – із клану Януковича.

Маємо розкрити очі на широко розрекламовану олігархічними ЗМІ партію Тігіпка – "Сильна Україна". Це "сильна" партія за рахунок слабких і бідних. Бо це вони проводять антинародні заходи щодо Податкового кодексу, підняття цін. Зараз ми бачимо реальні дії Тігіпка як урядовця. А що буде далі? Якщо людям не видадуть вчасно зарплати чи пенсії або рідні не встигнуть передати гроші з-за кордону, а їхня родина вчасно не сплатить компослуги, то важко уявити, якою буде сума отого штрафу...

Урядовці запевняють, що запровадять субсидії для тих, хто опиниться за межею бідності, тобто вони матимуть від уряду необхідну підтримку.

Лише наївний може повірити, що уряд Азарова-Тігіпка планує компенсовувати найбіднішим громадянам витрати, пов’язані з підвищенням ціни на газ. Це – чергова брехня, що має заспокоїти, приспати обкрадену людину. Газ підвищують для того, аби відбирати, а не аби віддавати. Перепон в отриманні субсидії сьогодні так багато, що "виб’ють" її у держави одиниці. Селяни вже знають, що приводом для відмови, для прикладу, може бути той факт, що людина має… клаптик городу. Урядові обіцянки – це міф: людей знову поставлять у величезні черги за субсидіями, у яких вони, замість працювати, гаятимуть свій час і нерви, терпітимуть образи та приниження…

Тому ВО "Свобода" як у судовому порядку, так і на вуличних акціях домагатиметься скасування антинародного рішення уряду Азарова-Тігіпка та "проФФесора" Януковича про підвищення ціни на газ. Спершу синьо-біла влада "здала" Америці високозбагачений уран, потім – залишила на чверть віку російський флот в Україні, тепер ось безбожного обікрала українців. Поки не пізно – маємо зупинити цей наступ на Україну та українців.

Окрім усього цього, уряд планує запроваджувати експерименти із відмовою від пільг і переходом до адресних дотацій. Такий експеримент хочуть запровадити в нас, на Волині, зокрема з оплатою за електроенергію.

Експерименти над власним народом – для цієї влади явище звичне. Пригадую, що Борис Клімчук завжди експериментував над волинянами – і в часи Кучми, й зараз. Для того, щоб проводити дієві реформи, потрібно, щоб було реальне зростання економіки країни, щоб зростала зарплата. Доки цього не буде, всілякі експерименти призводитимуть лише до подальшого зубожіння простих людей. Це експерименти заради експериментів, і Клімчук дає на це добро, бо хоче показати, який він слухняний перед Януковичем.

За перші 100 днів своєї нової каденції на Волині Борис Клімчук поставив собі "трояка". А яку б оцінку його роботі дали Ви?

Я просто дивуюся, спостерігаючи за діями Бориса Клімчука. Скільки років він був послом у Литві, пожив у Європі, а приїхав додому – і знову вертає нас до комунізму. До підприємців починають надходити листи з вимогами збільшити заробітну платню своїм працівникам. А умови для цього влада створила, можливість заробляти більше підприємцям дала? Клімчук повертає старі радянські адміністративно-командні методи управління.

Клімчук повертає до влади і "старих кучмістів"…

А що тут дивуватись, якщо своїх авторитетних кадрів Партія регіонів на Волині не має? Волиняни соромляться пов’язувати свою політичну кар’єру з цією структурою. Тому й з’являються при Борису Клімчуку такі заступники, як Віталій Карп’юк, такі радники, як колишній його заступник Петро Онищук, екс-голова Іваничівської РДА Анатолій Стаднік, інші одіозні постаті. Упевнений, що до осені ми побачимо у волинській владі ще багато "кучмістів". Тож нічого дивного я не бачу в тому, що Клімчук збирається очолити виборчий список Партії Регіонів до Волинської обласної ради.

Чи спроможний теперішній склад обласної ради цьому зарадити?

Про її "спроможність" годі говорити! Таку раду давно вже годилося б розпустити. Практично всю каденцію в раді тривало "перетягування ковдри" поміж двома бізнес-угрупованнями – БЮТівців і "нашоукраїнців". Згадайте, скільки гризні було поміж ними за один лише санаторій "Пролісок", який зрештою вирішили "роздерибанити", вимагаючи, щоб облрада заплатила за нього голові ФПО, "нашоукраїнцю" Івану Карпомизу 3 мільйони гривень! Або ж рятувальну станцію на Світязі, яка опинилась у зоні бізнес-інтересів деяких далеко не бідних бізнесменів-"нашоукраїнців"…

А що вже казати про Луцький аеропорт, за який в обласній раді тривали постійні чвари! В усіх цивілізованих країнах аеропорт – це великі прибутки, нові робочі місця, нові контракти та інвестиції, нові перспективи. З вирішенням цієї проблеми Волинь перестала би бути провінцією. Бо регіон, який не має власного аеропорту, автоматично перетворюється у депресивний. Але БЮТівці з "нашоукраїнцями", замість керуватись інтересами громади, ніяк не могли поділити землі навколо аеропорту, яка була для них аж надто ласим шматком. То який підйом економіки області може забезпечити така рада, яка не спромоглася відновити роботу аеропорту?

Що першочергово робитиме "Свобода", прийшовши у місцеві ради?

У першу чергу, переглянути діючу стратегію розвитку області на період до 2015 року та внести відповідні зміни до попередніх сесійних рішень. Необхідно виділити пріоритетні об’єкти соціально-культурного призначення Волині, проаналізувати та переглянути регіональні цільові програми, прийняти рішення про "замороження" або скасування програм, які не фінансуються. Фінансування решти програм здійснювати лише при наявності (прогноз та отримання) відповідного фінансового ресурсу у місцевих та обласному бюджетах тощо. Маємо переглянути і оптимізувати перелік діючих комунальних підприємств, забезпечити ефективне управління ними. Це ті заходи, які припинять дерибан народного майна, який у нас ще досі відбувається.

У підсумковому випуску сезону програми "Свобода слова" на "Інтері" лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока назвали у п’ятірці найуспішніших політиків країни. Причому він став єдиним представником опозиції…

Це результат системної роботи Всеукраїнського об’єднання "Свобода", яка ніколи не йшла на компроміси там, де треба було відстоювати національний інтерес. Як послідовна ідеологічна партія, "Свобода" не йшла в жодні блоки і завжди несла людям правду, хоч би якою болючою чи неприємною для декого вона здавалася. Тому такий результат є цілком природнім, це лише підтверджує ідеологічне правило: не спинити ідеї, час якої настав.

Це і результат роботи тих депутатів, які вже працюють у місцевих радах на Львівщині, Тернопіллі, Івано-Франківщині. Бо наші депутати, на відміну від представників інших політичних партій, працюють послідовно і ефективно, не продаються, як інші "тушки", залежно від політичної кон’юнктури. До речі, Олег Тягнибок, котрий на сьогодні є депутатом Львівської обласної ради, нині має серед львів’ян найбільший рейтинг довіри як політик.

Загалом "Свобода" має високий рейтинг довіри по всій Західній Україні, народ прозріває, тож наша популярність зростає і в інших регіонах. І вже всім зрозуміло, що "Свобода" буде представлена як у майбутньому парламенті, так і в усіх місцевих радах Волині. Завдання у нас одне: захищати інтереси простих українців на всіх рівнях влади, змінити систему влади, яка не повинна займатися дерибаном землі чи комунального майна, а має приймати рішення, вигідні або потрібні всій територіальній громаді…

22 липня 2010 року заступникові голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода", голові Волинської обласної організації Всеукраїнського ВО "Свобода" Анатолієві Вітіву відзначив свій 50-річний ювілей. Анатолій Вітів – один із небагатьох, хто у далекому 1991 році засновував цю партію. Зараз "Свобода" – одна з найвпливовіших політичних сил – як України загалом, так і Волині зокрема.

Микола Федік

Винники Plus за матеріалами: svoboda.org.ua  

Читайте також:
Коментарі
avatar