Президент зацікавлений у Майдані, - Володимир Цибулько
01.12.2010

Володимир Цибулько Бюджет України на 2011 рік формуватимуть за новим Податковим кодексом. Про це сьогодні, 1 грудня, в коментарі Гал-інфо повідомив політолог Володимир Цибулько.

"Якщо реально оцінити ситуацію щодо президентського вето на проект Податкового кодексу, то можна стверджувати, що це звичайний політтехнологічний момент. З огляду на загальну логіку Президент є зацікавлений в Майдані, адже це розв’язує йому руки у стосунках із власною партією та в комунікації з політичними опонентами, які могли б стати союзниками".

Політолог також переконаний, що розходження інтересів Президента Януковича та Партії регіонів не свідчить про розкол.

"Йдеться про інтереси Президента як гаранта Конституції та інтереси Партії регіонів як групи осіб, які вважають політику інструментом власної наживи. В цій площині їхні інтереси не збігаються. Це дасть нам зрозуміти, хто сьогодні формує порядок денний в Україні, хто керує ситуацією – Президент чи Партія регіонів, а Президент просто найнята партією особа. Ці питання влада сьогодні вирішує показово на очах у всього суспільства", - переконаний Цибулько.

Він також зазначив: "Накладене президентом вето - ніби й не вето. Це швидше політтехнологічна гра, щоб витримати паузу. Міняти логіку побудови бюджету країни, який базується вже на новому податковому законодавстві, недоцільно. Переформування бюджету на старій основі – втрата часу. Насправді влада налаштована на те, щоб все ж таки сформувати бюджет на новій основі. Тому поки що це вето накладене для того, щоб загасити невдоволення, але бюджет будуватиметься саме на основі цього Кодексу".

Політолог переконаний, що предметні розходження в поглядах Президента та його партії та дискусії навколо вето, які спричинили розкол у фракції Партії регіонів, вилились за межі Верховної Ради чи Банкової. "Все зводиться до дострокових парламентських виборів, які, скоріш за все, відбудуться восени 2011 року, щоб до Євро-2012 вгамувалися всі пристрасті", - переконаний Володимир Цибулько.

Винники Plus  за матеріалами: galinfo.com.ua, фото: gart.org.ua


Читайте також:
Коментарі
avatar