Мейлах Шейхет: "Геноцид стосується як єврейського, так і українського народів"
06.12.2010

Термін геноцид однаково стосується як єврейського, так і українського народу. І всіх інших народів, яких піддали тортурам і знищенням у двадцятому столітті, – пояснив під час чат-конференції в ЗІКу Мейлах Шейхет.

Мейлах ШейхетДиректор Представництва в Україні Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу, виконавчий директор Центру наукових досліджень юдаїки в музеях України ім. Ф. Петрикової пан Мейлах Шейхет зазначив:

"Щодо єврейського народу вживається термін "Голокост", яким підкреслюється, що єврейський народ був приречений на повне знищення. При цьому треба відзначити, що «Майн кампф» Гітлера передбачав залишити лише міцних слов’ян для обслуговування Рейху. Тобто повного знищення слов’ян не передбачалося. І тому термін «Голокост» є виключним для єврейського народу".

Колишній СРСР зібрав шмельц з усіх народів, які готові були послугувати тій страшній тоталітарній системі, бо бюрократична верхівка СРСР включала всіх. Люди опинялися в лещатах системи, обмануті обіцянками щасливого майбутнього, а потім позбавлені можливості вийти з цього бруду.Тому звинувачувати лише євреїв – це закривати очі на повну правду руйнівної політичної системи радянського зразка.

Радянська влада була створена не тільки комуністами єврейського походження. Це були комуністи від різних народів, це була банда, яка захопила владу під девізом «кто бил никем, тот стал всем». Закривати очі на те, що в радянській владі активно працювали і українці, і росіяни, і інші народи – це значить – свідомо відійти від правди. І це в певній мірі не розчистить історичної правди.

Ми ніколи не пишалися жодним з радянських функціонерів єврейського походження. І самі вони, як євреї для себе перестали існувати. Оскільки, кожної хвилини в служінні радянщині вони примушені були робити дії, які сутністю єврейського життя були заборонені Радянська система руйнувала всіх, створила натовп: масу людей безправних, з втраченим розумінням моралі і мети в житті. Віруючі євреї в партію не йшли, так само, як не йшли ті, хто не хотів забруднити свою совість брудом радянської системи правління. Доказом того є, що в таборах на засланні була велика кількість євреїв, які боролися проти радянської вади. В таборах вони були плач-о-пліч з українцями, бо їх єднало спільне бажання до чистого майбутнього в цьому краї. В таборах були численні групи євреїв ув’язнених за те, що вони вивчали свою традицію, за те, що ходили в синагоги, за те, що виконували обряди. І тому ми в праві сказати, що євреї за часів радянської влади пережили другий Голокост – духовний. Радше треба говорити про те, що ми два народи, які страждали.

Держава Ізраїль визнала Голодомор як геноцид українського народу, зауважуючи, що геноцид стосувався і інших народів, які проживали на Україні. Оскільки єврейський народ в часи Голодомору переважно проживав в маленьких містечках і селах. Тобто єврейська громада розділяла страждання українського народу. І взагалі поняття українського народу для людей різного походження говорить про те, що вони всі є українці, але різного походження. Безумовно, найбільше з усіх народів постраждав український народ. Оскільки мета Голодомору була – знищити сільський прошарок населення, а він був дуже потужний.

Винники Plus  за матеріалами: zik.com.ua


Читайте також:
Коментарі
avatar