Янукович пародія на сексапільного Путіна, - Юрій Андрухович
11.01.2011

Янукович пародія на сексапільного Путіна, - Юрій АндруховичУкраїнські письменники Юрій Андрухович та Микола Рябчук розкритикували у німецькій та австрійській пресі Президента Віктора Януковича.

Так, у інтерв'ю німецькій газеті Frankfurter Rundschau Юрій Андрухович заявив, що Віктор янукович є пародією на прем'єра Росії Володимира Путіна.

"Путін елегантний, хитрий, спортивний, сексапільний. Янукович - це пародія на Путіна. Але він хоче скопіювати ідеї вертикалі влади та так званої суверенної демократії. Свобода слова існує як і в Росії лише в інтернеті, юстиція повністю втратила самостійність", - зазначив письменник.

За його словами, з політичної точки зору, Україна сьогодні не є європейської країною.

"Ми знову десь у Євразії. Перспективи погані. Можновладці повторюють мантру про європейську інтеграцію, але в реальності вони роблять дещо зовсім інше", - каже Андрухович.

Він радить Європейському Союзу "скористатися риторикою правлячої групи, щоб здійснювати тиск" і "поводитися з Україною як з Білоруссю".

"Єдина надія, - підсумовує Андрухович, - полягає в тому, що для можновладців залишається важливою західна перспектива. У них банківські рахунки на Заході й вони хочуть проводити відпустки на Сардинії. Саме на це треба тиснути".

Негативно оцінив дії Президента Януковича і письменник Микола Рябчук в інтерв'ю австрійській газеті Die Presse: "Він (Янукович) створює авторитарний режим, який віддає перевагу великому бізнесу".

На думку письменника, Янукович намагається не лише політично та економічно розвернути Україну на Схід. Як приклади він називає те, що знання української більше не обов'язковими для навчаннях у вузах, обов'язкову синхронізацію фільмів українською скасовано. Крім того, іде дискусія про запровадження російської як другої державної мови.

Раніше Андрухович заявив, що єдність України - зовсім не необхідна умова її існування, а Донбас і Крим можна від'єднати.

Винники Plus  за матеріалами: news.tochka.net, фото: focus.ua

Читайте також:
Оголошення:


Читайте також:
Коментарі
avatar