Як зупинити безглузді вбивства?
20.07.2012

фото: belletristcoterie
На превеликий жаль, дуже часто у нашому житті трапляються кримінальні події, які не можуть не шокувати пересічних людей. Здавалося б, проблем і так вистачає: комусь потрібні гроші на проживання чи утримання сім’ї, хтось шукає роботу, а декого мучить хвороба… Але коли в тебе є робота, хоча б трошки грошей і здоров’я – гріх нарікати на своє життя чи, ще гірше, чинити лихо іншим.

Нещодавно чоловік на ім’я Антон, який винаймав 2-кімнатну квартиру в пані Тетяни із Одеси, по - звірськи вбив жінку - відрізав їй голову. Як згодом стало відомо, 52-річну жінку знайшли мертвою у підвалі вінницького будинку на вулиці Свердлова.

Пані Тетяна не дуже добре знала, з ким має справу, бо знайшла своїх квартирантів через інтернет. Знаємо, що там сильно "людей не вивчиш”, якщо навіть в реальному житті важко дізнатися правду про незнайомих осіб. Так от, ці квартиранти - нелюди були насправді російськими нелегалами.

Як каже сусідка жінки, квартиранти погрожували пані Тетяні, казали, що вона не зможе їх виселити, посилаючись на те, що у них троє дітей. До того ж за проживання вони останнім часом навіть не думали платити!

Саме тому пані Тетяна спеціально приїхала з Одеси, щоб звільнити свою квартиру від таких "чудових” людей. До речі, не лише одна сусідка помітила, що ці квартиранти - підозрілі люди, інші сусіди теж це бачили, бо надто активними вони були, дуже часто влаштовували не лише гулянки, але й чвари. Крім цього, Антон ще й часто жорстоко бив свою жінку.

Що можемо сказати про цей випадок? Припустимо, не мали люди чим заплатити, але ж можна було домовитися про те, щоб пізніше оплатити, не обов’язково ж зразу голову відрізати. Вчинок чоловіка нічим не виправдаєш. Залишається лише покарати винного, який вже навіть встиг виїхати до Росії. Наразі проти вбивці порушили кримінальну справу за навмисне вбивство.

Варто лише подумати про те, ким треба бути, щоб таке вчинити?

Та це не один такий випадок, схоже трапилося й на Луганщині. Причиною вбивства стали напади батька-тирана на свою дружину, адже син, який любить свою матір, не зміг дивитися на постійні знущання та побиття жінки. Він, довго не думаючи, схопив сокиру і кілька разів вдарив батька, а для того щоб затерти сліди – розрубав тіло на частини, запакував в поліетиленові пакети і кілька днів викидав у різних районах області. Проти хлопця порушено кримінальну справу за умисне вбивство!

Чому ж так трапилося? У цьому випадку є вина і покійного батька хлопця, адже він жорстоко знущався над рідною людиною… На місці хлопця кожен, хто має серце – не витримав би… Тепер молодику доведеться відповідати, хоча він просто хотів захистити свою маму, та спосіб для цього вибрав невдалий… Прикро, що так сталося, адже чвари могли б закінчитися без великих трагедій.

Варто подумати, які скарби зараз кладуть люди до своєї "життєвої скарбнички”? Вбивства, знущання, побиття, погрози. Невже немає нічого кращого? Чому одні можуть, переживши багато трагедій, далі чесно і гуманно жити, а інші – дозволяють собі все, що їм заманеться. Якщо таким особам не жаль тих бідних людей, які через них страждають, то хоча б сором повинен у них бути, адже в наш час навіть інваліди самостійно дають собі раду: знаходять "другу половинку”, працюють, не маючи, наприклад, рук, все роблять ногами. Невже не соромно? Навіть люди, яких жорстоко "побила доля”, не впадають у відчай, не чинять лихого. А здорові – роблять каліками або мерцями інших. Що дає підстави їм це робити? Може, мораль чи закон дозволяє "забирати в інших життя”?

Чим відрізняється людина від тварини? Тим, що в людини розум є. Тому й ми повинні думати над своїми вчинками, все зважувати, перш ніж щось коїти. Можна ще виправдати тих, хто маючи поганий настрій, ненавмисно щось не те "ляпне”, можна пробачити людині, якщо вона забула вчасно повернути вам гроші, але неможливо не покарати особу, яка позбавила можливості людини працювати й влаштовувати своє життя, одним словом, права на життя, яке їй дав Бог! Тим паче, що вбивство приносить шкоду і жахливі, нестерпні страждання родичам вбитих…

 Юліана Казімова

Читайте також:
Коментарі
avatar