Провина за муки Донбасу лежить на РФ і за це доведеться нести покарання – російський історик
01.07.2014
Ситуація в Донбасі – трагедія. Але це дуже проста трагедія з дуже зрозумілим авторством, з дуже зрозумілими драматургами, з дуже зрозумілим творчим задумом, фабулою.

Про це пише російський історик, культорог, філософ та теолог Олександр Зеліченко у своєму блозі на радіо «Эхо Москвы».

«І говорити про все це потрібно дуже простими словами. Але тенденція така, що слова, якими пишуть про трагедію Донбасу автори з РФ, стають все більш і більш витіюватими і лукавими», – пише він.

«Кого ми обманюємо? Себе? Навіщо? Щоб ходити обдуреними?

Факт перший – Україна скинула паршиву владу. Крапка. Яка влада прийшла на зміну? Хороші чи замінники? Чи радіють втечі Януковича в Москві? Чи радіють у Вашингтоні? Все це питання абсолютно не про те. Лукаві питання, що відвернуть не надто інтелектуальних людей в сторону – питання, що баламутять слабкі голови. Важливо тільки, що Україна повстала проти підлості і перемогла. Що перемога локальна і небезумовна – неважливо.

Факт другий – РФ пішла на Україну війною. Чому: чи образився Путін, чи захотіла РФ зберегти Україну в зоні свого впливу, чи злякалася еліта? Це все тут неважливе.

Важливо, що ніяких причин, якими війна могла б бути виправдана, у РФ не було. А безпричинна війна – злочин. РФ вчинила злочин. Якщо не проти закону – міжнародний закон не найдосконаліший інструмент, то проти совісті. Або – проти Бога, для тих, хто не перестає говорити про це всує. І тут неважливо чи здійснювали інші злочин. Неважливо, вигідний цей злочин для нас чи ні. Ми злочинці перед власною совістю. Важливо тільки це.

Розмови про самозахист (НАТО у Севастополі), або захист слабких (де кримчани, розтерзані кровожерливими жидобендерівцями?), або про повернення своїх територій (коли держава з назвою «Російська Федерація» володіла Кримом) – все це чисте лукавство. Одні обманюють так публіку за ордени, але цих ще хоч зрозуміти можна. Більшість же безкорисливо обманює себе.

Україна з усіма своїми правими секторами не дала Росії ніякого приводу до війни. І це – факт. А інше – домисли, фантазії, страшилки, самовиправдання.

Факт третій. Бійню в Донбасі розв’язала РФ і тільки РФ. Не українські сепаратисти-терористи-федералісти, а РФ. Руками спецслужб, руками добровільних ідіотів з числа громадян РФ (їх вистачає) і руками платних найманців, громадян РФ. На гроші РФ і зі зброєю РФ.

І тут не важлива мотивація «повстанців»: патріотична сивуха на порожній шлунок, кар’єризм, службовий обов’язок, любов до батьківщини, просто дурість... Коли вбивця вбиває з ревнощів він такий же вбивця, як і вбиває з жадібності. Образ хороших, «наших» вбивць, який старанно ліпить путінпроп – це точно таке ж лукавство, як і решта його продукцій.

Також неважливо, скільки місцевих жителів вдалося втягнути в цю війну і які страждання впали на голови мирного населення. Тобто це дуже важливо, але не ТУТ, а для оцінки іншого питання. ТУТ важливо те, що відповідальність за муки Донбасу лежить цілком і повністю на РФ і тільки на РФ. Тобто на нашій владі і на всіх нас, дорогі співгромадяни. Крапка.

Факт четвертий. Неорганізоване (як і будь-яке населення) населення Донбасу не зуміло і не змогло зуміти приборкати «захисників», що звалилися на його голову. І тим самим прийняло на себе частину відповідальності за страждання, які на нього звалились.

Точно як ми, не зумівши приборкати своїх правителів і, гірше того, їх підтримавши, взяли на себе відповідальність, повну відповідальність за горе Донбасу. Як раніше взяли на себе відповідальність за горе Грузії, горе Чечні, горе Молдавії. Це наша відповідальність і наша вина. І за неї доведеться нести покарання. Ми його вже несемо. Хоча це розуміють поки небагато.

А всі розмови про київських фашистів в даному випадку це просто спроба самообману і самовиправдання. Київ робить те, чого не може не робити – захищає свою країну від зовнішньої агресії. Війна на Україні – це не громадянська війна. Це війна України з РФ.

Те, що в цій війні ллється кров – страшно, але неминуче. Але це кров на наших руках.

Обзивати київську владу «карателями» – це в даному випадку те ж саме, що робить шпана, коли знущається над очкариком: вони оточили його, штовхають, ображають, а коли він, не витерпівши, замахується, починають кричати: «Ах, так ти ще хочеш нас бити! Ну, так отримуй!».

Такі факти..

Дуже прості. Коли Нікіта Міхалков був молодший, він умів лаконічно висловити ставлення до таких простих речей: «Ви звірі, панове!».

Це про нас з вами, дорогі друзі. Тому що той, хто потурає звірові, стає звіром сам», – підсумовує Зеліченко.

Такі факти. Дуже прості. Коли Нікіта Міхалков був молодший, він умів лаконічно висловити ставлення до таких простих речей: «Ви звірі, панове!».

Це про нас з вами, дорогі друзі. Тому що той, хто потурає звірові, стає звіром сам» – підсумовує Зеліченко.

Джерело: http://zik.com.ua/
Фото: http://www.thedailybeast.com/

Читайте також:
Коментарі
avatar