Президент України Віктор Янукович вибудовує політичну модель України за образом Росії
16.06.2010

Директор Міжнародного інституту політичної експертизи (Росія) Євген Мінченко окреслив перспективи нових політичних реалій за час президентства Віктора Януковича.

Євген Мінченко«Я думаю, що психологічно Віктор Янукович відчуває своїм вчителем і певним зразком Володимира Путіна, й він намагається створити політичну модель за образом і подобою того, що відбувається в Росії, з національною специфікою», - сказав експерт.

Євген Мінченко вважає, що Президент України вибудовує модель, при якій олігархи не повинні диктувати свої умови владі, а бути «її співробітниками й молодшими партнерами». Крім того, для Януковича важливе створення керованої політичної системи, за якою має бути певний набір партій, у яких є спільний політичний консенсус і готовність співпрацювати з діючою владою, а не критикувати її.

«Наскільки я розумію, зараз вибудовуватиметься модель великої партії – Партії регіонів і помірної опозиції в особі партій Арсенія Яценюка, Сергія Тігіпка. Я не виключаю, що в якомусь тимчасовому проміжку з'явиться новий націоналістичний проект, який може очолити, наприклад, Ганна Герман – проект, лояльний до Януковича», - сказав він.

Він зазначив, що створювана в Україні модель «м'якша», ніж у Росії, оскільки вага олігархічних угрупувань достатньо серйозна. «Приблизно таку модель буде Янукович вибудовувати», - впевнений Мінченко.

На думку експерта, у лідера БЮТ Юлії Тимошенко немає альтернативного проекту, й тому в неї не виходить зберегти позицію лідера всієї опозиції. «Тимошенко заплуталася, куди вона хоче вести країну. В неї головна торгова пропозиція – це вона сама як лідер країни, який вирішує всі проблеми», - сказав Мінченко.

Євген Мінченко вважає, що спроба Тимошенко грати у виключно «націоналістичній» ніші помилкова, оскільки обмежує її електоральні можливості.
Винники Plus
Фото: gdb.rferl.org
Джерело: tsn.ua


Читайте також:
Коментарі
avatar