Професор Норман Наймарк: "Голодомор був не єдиним сталінським геноцидом"
18.11.2010

У своїй книзі «Сталінські геноциди» американський історик, професор Норман Наймарк пише, що Голодомор 1932—1933 років був геноцидом, який вчинив Сталін. Інші приклади сталінських актів геноциду: розкуркулення, переселення (депортації) націй (зокрема татар, чеченців, інгушів, народів Прибалтики), Великий терор.

Норман НаймаркНауковець Українського дослідницького інституту Гарвардського університету Володимир В’ятрович написав рецензію на цю книгу.

Останній розділ книги «Сталінські геноциди» Нормана Наймарка (на фото), історика зі Стенфордського університету в Каліфорнії, провідного американського фахівця зі Східної Європи присвячений зіставленню злочинів двох найбільших тиранів минулого століття — Гітлера і Сталіна, — пише В.В’ятрович. – «Обидва були винні в злочинах геноциду», - цитує науковець Наймарка.

«Так як Радянському Союзу значною мірою завдячують у перемозі над нацизмом — він втратив двадцять сім мільйонів життів у боротьбі зі злом, яке принесло світові Освенцім і Бабин Яр, — говорить професор Наймарк, — існує очевидне небажання розглядати злочини радянського режиму в тих самих категоріях, що й нацистського». Проте таке порівняння і доречне, і необхідне для повного розуміння трагедій минулого століття, зокрема злочинів геноциду.

«Обидва диктатори — підсумовує своє дослідження Норман Наймарк, — вбили великі кількості людей на європейському континенті. Обидва нищили людські життя в ім’я змінного бачення Утопії. Обидва нищили свої країни і суспільства, багато людей у власних країнах і за їх межами. Обидва, врешті, були винні в злочинах геноциду».

На сторінках свого дослідження «Сталінські геноциди» професор Наймарк пише, що Голодомор 1932—1933 років був геноцидом, вчиненим Сталіном. Професор наводить також інші приклади сталінських актів геноциду: розкуркулення, переселення (депортації) націй (зокрема татар, чеченців, інгушів, народів Прибалтики), Великий терор.

27 листопада відзначатиметься День пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32–33 років в Україні. Українська громадськість та Світовий конгрес українців скликали Громадський комітет, до якого увійшли знакові постаті в громадському, мистецькому житті, історики та представники академічних установ.

Винники Plus  за матеріалами: zaxid.netaratta-ukraine


Читайте також:
Коментарі
avatar