"Імпонує футбол Олега Кононова", - Володимир Шаран
14.04.2010

Спостерігаючи за поєдинком «Закарпаття» - «Карпати», вихованець львівського футболу Володимир Шаран симпатизував обом клубам. Воно і зрозуміло. Свою професійну кар’єру він розпочинав в "Карпатах", за який у чемпіонатах країни зіграв 98 матчів і забив 16 голів. Але й ужгородська команда йому не чужа. Недавно Шаран був головним тренером «Закарпаття».

– Я знав, що «Карпатам» виграти в Ужгороді буде важко, – ділиться своїми враженями про гру Володимир Богданович. – У середу вони вирвали дуже важку перемогу в «Таврії». Тому я побоювався, що за три дні гравці львівської команди не встигнуть повністю відновитися. Так воно й сталося, причому, як на мене, карпатівці не відновилися ні фізично, ні психологічно.

– Сам матч вам сподобався?

– Гра залишила неоднозначне враження. Перший тайм мені спостерігати за діями обох команд було цікаво. Футболісти намагалися створювати моменти, багато атакували. У «Карпат» це виходило краще. Напевно це логічно – клас гостей вищий. Тож гол Батісти був, як то кажуть, по грі. А от гра по перерві, скажу прямо, мені зовсім не сподобалася. Я б навіть сказав, що в другому таймі футболу як такого не було взагалі. «Карпати» поставили собі за мету зберегти мінімальну перевагу в рахунку. Про якість гри гості не думали. Головне було взяти три очки. Зважаючи на стан команди, я їх розумію.

– А як вам «Закарпаття» по перерві?

– Ужгородську команду можна похвалити за старанність і намагання йти вперед. Однак моментів у них не було. А в окремих епізодах, коли гра трохи загострювалася, оборона і воротар «Карпат» давали собі раду без особливого напруження. Проте не можу не сказати про епізод, коли судді помилково зафіксували офсайд у Невуче – там все було в межах правил.

– Рахунок 1:1 вважаєте справедливим?

– (Після тривалих роздумів. – Авт.) Думаю, що «Закарпаття» більше заслужило на нічию, ніж «Карпати» на перемогу. А значить, все справедливо. Мені нинішні «Карпати» дуже симпатичні, а за рівнем гри вони значно сильніші за «Закарпаття». Але конкретно в цій грі я не вважаю, що вони були кращими. Ужгородці заслужили нічию вже за те, що весь другий тайм намагалися йти вперед і боролися до останніх секунд. Повторилася історія матчу «Кривбас» – «Металіст». Фаворити десь не врахували, що аутсайдери будуть виривати результат з останніх сил всі 90 хвилин. Нічия з «Карпатами» для «Закарпаття» майже рівноцінна перемозі.

– На вашу думку, «Карпати» свідомо по перерві грали на утримання рахунку, намагаючись зберегти сили на «Шахтар»?

– Так я не думаю. Навряд чи вони взагалі в цей момент тримали в голові гру з «Шахтарем». Адже рахунок був мінімальний. Тут одна помилка – і все перевертається з ніг на голову. Так, зрештою, і сталося. І потім, за виграш у «Шахтаря» так само дають лише три очки, як і за перемогу над «Закарпаттям». Тому вважаю, що «Карпати» відійшли в оборону, бо у них не було сил – ні фізичних, ні моральних. До речі, те саме трапилося і з «Таврією» у грі з «Зорею». Таку «Таврію», та ще й на своєму полі, я в цьому сезоні ще не бачив.

– А як вам загалом «Карпати» в нинішньому чемпіонаті?

– Мені дуже імпонує футбол Олега Кононова. У «Карпат» зараз дуже хороша команда – молода і перспективна. Адже майже всім гравцям ще є куди рости, хоча вони й зараз вже демонструють цікавий і видовищний футбол, намагаючись увесь час нав’язати супернику свою манеру гри. Тому зараз головне – зберегти кістяк команди. Якщо вдасться це зробити, то «Карпати» будуть реально боротися за призові місця.

– А завдання на поточний сезон – вийти у Лігу Європи – їм до снаги?

– Питання не просте, і відповісти на нього я не беруся. Адже у них попереду дуже складні ігри – вдома з «Шахтарем» і «Динамо», виїзди у Запоріжжя і в Сімферополь. А очки для виконання завдання необхідно брати. Зробити це буде важко, бо в гравців накопичилася втома, а лава запасних у «Карпат» надто коротка. Це їхня найбільша проблема на сьогодні. Однак все залежатиме від психологічного стану гравців. Якщо вдасться прийти до тями після оцієї прикрої втрати очок в Ужгороді і вдало зіграти з «Шахтарем», тоді шанси вийти в Лігу Європи вже нинішнього року в «Карпат» різко підуть вгору. Чого я їм і бажаю.

фото: Терікон,
Джерело: ФК „Карпати”

Читайте також:
Коментарі
avatar