Колись з Григорієм Козловським ми були конкуренти, - Андрій Тлумак
15.02.2012
Немає сумніву, що спортом №1 у Винниках був і залишається футбол! Серед  найвідомиших місцевих вихованців і карпатівський голкіпер Андрій Тлумак, який уже багато років надійно захищає кольори найкращого футбольного клубу Західної України.

Ігор Гаврилів у свіжому номері газети "Винниківський Вісник" пропонує інтерв'ю з відомим тепер воротарем, який не забуває про час проведений у Винниках.

- Що спонукало Вас зайнятися саме футболом у дитинстві?

- Мій покійний батько також був футболістом, але важка травма завадила йому досягти висот у цьому спорті. Та він проніс любов до футболу через своє життя. Від нього футболом захопився я...

У спортшколі "Карпати" моїм першим тренером став також винниківчанин Роман Покора (володар Кубка СРСР). А вже після закінчення спортивного училища, я залишився поза грою, не мав ні роботи, ні ігрової практики. Ось тоді мене й запросив до себе тренер команди "Жупан" (Винники) Богдан Поточняк, за що я йому завжди вдячний. Тут я здобув практику, вдосконалив майстерність, повірив у власні сили...

- Що найбільше запам'яталося за роки у "Жупані"?

Час був важким для всіх, але завдяки матеріальній підтримці тютюнової фабрики ми мали дуже багато закордонних поїздок. Тоді з винниківською командою побував в Англії, Америці, Литві та інших країнах.

На великому міжнародному турнірі у Винниках здобули перемогу, здолавши у фіналі "Динамо" з Лос-Анжелеса (США). На фінал зібралося декілька тисяч уболівальників...

Під час поїздки в Англію організатори щось переплутали, і нам любителям, виставляли у суперники професійні команди. Уявляєте - ми, молоді гравці, виходили проти англійських професійних клубів, а стадіони були переповнені глядачами. Ох і діставалося нам від них!

Проте не без гордощів згадую, що навіть після нищівних поразок мене визнавали найкращим. Я відбивав неймовірні м'ячі, але проти професіоналів вистояти неможливо... Оплески від глядачів сприймав, як "знеболювальне".

Завжди з приємністю згадую цю мандрівку і всіх гравців команди "Жупан". З деякими з них досі підтримую контакти, зокрема, часом зустрічаюся з Василем Радухом і Михайлом Луцишином.

Ще одним воротарем "Жупану" тоді був нині відомий бізнесмен Григорій Козловський. Колись ми були конкурентами за місце в основі винниківської команди, а зараз - друзі. Уже двічі зустрічав Новий рік у його ресторані. Цю подію з нами відзначали у Винниках й колишні карпатівці Пшеничних і Кабанов

Читайте також:
Коментарі
avatar