Грант від Президента України отримала керівник Соціальної служби Винник
27.03.2010
 Соціальні проблеми молоді та малозабезпечених сімей сьогодні потребують негайного вирішення, хоча й радикальних заходів щодо цього майже не спостерігається. Тому особливо приємно, що серед тих, хто все ж переймається цими питаннями і намагається сприяти ліквідації негативних факторів суспільства — директор Винниківськогоі міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Христина Копач (Кавута), яка нещодавно отримала грант Президента України для обдарованої молоді на 2010 рік для реалізації проекту-дослідження «Соціальна робота з дітьми в умовах економічної кризи».

— Церемонія нагородження відбулася в Секретаріаті Президента України, — розповідає Христина Копач, — під час якої В. Ющенко, зокрема, наголосив: «Сьогодні на державному рівні відзначаємо науковий доробок молодого покоління українських науковців. Без перебільшення можу сказати — у цій залі присутні найталановитіші молоді люди з різних регіонів України, які представляють майже всі галузі нашої науки. Держава має належним чином підтримати науковців, забезпечити умови для реалізації їхніх талантів, один із перших кроків — збільшення кількості та розмірів стипендій і премій для молодих науковців, надання грантів для проведення досліджень.

Проект-дослідження      «Соціальна робота з дітьми в умовах економічної кризи» відзначається інноваційністю, оскільки директор Винниківського міського центру соціальних служб для сім'ї та та молоді X. Копач аналізує і досліджує актуальні проблеми кризових та неблагополучних сімей, дітей трудових емігрантів, дітей-сиріт, деградаційні процеси молоді, а також деморалізацію суспільства загалом.

X. Копач представила своє дослідження, як оцінку потреб дітей, перспективи покращення соціального стану підлітків в умовах кризової ситуації. Метою такого дослідження є, насамперед, привернення уваги громадськості та органів місцевого самоврядування, реалізація комплексних заходів щодо профілактики наркоманії, алкоголізму, злочинності серед дітей та молоді, забезпечення їх повноцінного формування як особистостей. Отже, робота охоплює категорію підростаючого покоління.

— Цей проект є досить масштабним і, певна річ, включає складову нашого міста, оскільки багато питань, які будуть порушені у дослідженні, висвітлюватимуть проблеми, з якими стикається Соціальна служба у своїй повсякденній праці, — коментує Христина Богданівна. — Загалом робота за проектом триватиме протягом 2010 року. За цей період, окрім аналізу законодавчих процесів, міжвідомчої співпраці, формування механізмів комплексного підходу до проблеми, також буде здійснюватися опитування цільової групи, при формуванні моделі враховуватимуться озвучені дітьми проблеми та потреби.
Винники
Ірина Матвіїшин, слухачка Школи юних журналістів
Джерело: Винниківський вісникЧитайте також:
Коментарі
avatar