Роману Покорі - 62
20.03.2010

Романа Покору, який народився 22-го лютого 1948 року у Зборові, що на Тернопільщині, до «Карпат» з юніорської команди львівського СКА разом з Ростиславом Поточняком запросив тодішній керманич «зелено-білих» знаменитий Ніколай Дємєнтьєв. Сталося це наприкінці сезону 1965 року.

На свій перший тренувальний збір в складі «Карпат» 11-класники Покора і Поточняк поїхали до Алушти навесні 1966 року. І саме там з ними трапилася майже детективна історія. В одну з перших ночей перебування карпатівців у Криму в кімнаті новачків «зелено-білих» з’явилися представники СКА (Львів), який проводив свій збір по сусідству в Севастополі. Люди в погонах, переконавши молодих хлопців, що вони є армійцями (адже останнім часом обоє грали за юніорів СКА), і пообіцявши їм легку, а точніше буде сказати футбольну службу в армії, що на них очікувала не за горами, практично викрали їх з табору земляків. 

Упродовж тижня обоє тренувалися разом зі своїми новими партнерами в Севастополі під орудою Ернеста Кеслера. Проте керівники «Карпат» не мали жодного наміру змиритися з втратою талановитих молодих футболістів, і знайшли за даної ситуації чи не єдино правильний вихід. Врахувавши, що хлопці ще неповнолітні, вони зв’язалися з їхніми батьками і повідомили їх про те, що сталося. Телефонна розмова батьків з синами була короткою: «З ким поїхали до Криму, з тим і маєте повернутися додому». Батьківське слово – закон, і Роман з Ростиком повернулися до Алушти...

В «Карпатах» Роман Покора відіграв вісім сезонів (1966 – 1973), за які зіграв 172 матчі і забив 11 голів. Дебют припав на поєдинок проти харківського «Авангарду», який відбувся 12-го травня 1966 року. Разом з «Карпатами» Покора у 1969 році підкорив кубкову вершину, а за рік виборов путівку у вищу лігу союзного чемпіонату. Вболівальники зі стажем і по нині пам’ятають дотепні передачі хавбека Покори та його потужні удари з-за меж карного майданчика.
Нині Роман Покора очолює азербайджанський "Сімург".

"Винники Plus" щиро вітає іменинника, який тривалий час проживав у Винниках. Бажає йому міцного здоров’я, щастя,  у тренерській кар`єрі і у житті.


Читайте також:
Коментарі
avatar