Чому за безгосподарність та бездіяльність комунальників страждають люди?, - Рустам Казімов
15.07.2010

З початком нового року влада міста"потішила”жителів новими тарифами на водопостачання та водовідведення.

Згідно рішення виконкому Винниківської міської ради один кубометр води з 01.01.2010 року становіть 4 грн.65 коп. І це незважаючи на те,що вода у м.Львові досі коштує 4 грн.16 коп. і що вона транзитом з "Верхньобузського” водозабору проходить через територію м.Винники. Працівники міської ради пояснюють своє рішення подорожчанням тарифів на електроенергію,які,мовляв,закладені у вартість тарифів на водопостачання та водовідведення. Це пояснення викликає по меншій мірі подив. Чомусь ніхто із числа цих чиновників не згадує,що в цьому же рішенні (531 від 30.12.2009 року) норма споживання водопостачання та водовідведення для населення є економічно необґрунтованою і в декілька разів завищеною.

У м.Львові жителям відшкодовують кошти які були незаконно зібрані ЛКП "Львівводоканалом” за досить тривалий час. З усього видно, що дане рішення суперечить ухвалі Львівської міської ради ( 549 від 31.07.2009 року) ЗУ "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, ЗУ "Про питну воду та питне водопостачання”.

Керівники виконавчої влади як ”залізним” аргументом незаконного підвищення тарифів на воду  посилаються  на погодження своїх дій з антимонопольним комітетом та інспекцією контролю за цінами, які формально, неглибоко підійшли до цього питання. І чомусь не насторожило навіть те, що рішення виконкому Винниківської міської ради прийнято без громадських слухань. Таким чином фактично громаду міста поставили перед фактом, - "Маєте нові тарифи, платіть і не задавайте зайвих запитань”.

Мене, як депутата міської ради дуже турбує те, що виконавча влада міста не хоче чути голосу громади, порушує права громадян, їх реальний вплив на формування тарифів.

В даний час інші комунальні служби міста  намагаються через міськвиконком підвищити рівень оплати за житлово-комунальні послуги, вивіз сміття тощо.

 В ЖЕК м.Винники проведена незрозуміла реорганізація, в результаті чого декілька працівників скорочені. Замість них введені інші посади. Але мені не зрозуміло чому скоротили людей, із числа мешканців м.Винники, а замість них призначили нового начальника ЖЕК м.Винники, головного бухгалтера, економіста із міста Львова. Вважаю, це просто тихим переворотом в комунальній службі м.Винники. Всіма цими процесами керують двоє заступників міського голови, які також із м.Львова. Ці посадовці замість того, щоб розробити програму розвитку міста займаються тільки розприділенням свої людей на всі ключові посади м.Винники.

В мене виникає запитання до заступників міського голови з питань діяльності виконавчої влади та  гуманітарних питань, - що вони зробили за час роботи для покрашення господарства м.Винники. Абсолютно нічого! Як після злив та танення снігу затоплювало "Загороддя” так і досі затоплює, як не ремонтувалися дороги так і не ремонтуються. Продали декілька квартир та земельних ділянок , а кошти спрямували в ЖЕК м.Винники та МКП ‘Благоустрій”. От як ці керівники в тандемі працюють. Складається враження,що громада м.Винник винна перед чиновниками комунальних служб.

Недавно мною здійснено ряд контрольних заходів, щодо дотримання трудової дисципліни серед керівників комунальних служб та виконкому Винниківської міської ради. Це просто жах. Деякі керівники коли хочуть приходять на роботу, коли хочуть ідуть з роботи, запізнюються на роботу. А от 18.03.2010 року взагалі виявлено беззаконня. Так от згідно внутрішньому розпорядку робочий день  в комунальних службах починається о 09 год., а закінчується о 18.00 год. Перерва на обід  з 13.00 год. до 14.00 год. В цей день керівники двох комунальних служб разом із деякими керівниками виконкому Винниківської міської рад з 14.00 год. до 15 год.40 хв. в робочий час знаходилися а одному із кафе-барів, де вживали спиртні напої. (під час великого посту). От як їм важко працюється, от як вони турбуються про господарські проблеми м.Винники. Про даний факт було повідомлено заступнику міського голови, який безпосередньо курує ці комунальні служби, щоб він прийняв міри реагування за грубе порушення з їхнього боку трудової дисципліни. Натомість для керівного складу цих комунальних служб встановлені досить пристойні заробітні платні від 2.600 грн. до 4.500 грн. Це просто мені нагадує "гуляння під час чуми”. Я вважаю,що винниківчани повинні знати хто несе персональну відповідальність за розвал комунального господарства. Бо такого хаосу дальше терпіти поважаюча себе людина не може.

В зв’язку з тим, вимагаю від керівників виконкому Винниківської міської ради ввести мораторій на ріст тарифів у комунальній сфері. Прийняти всі заходи, щоб призначити керівниками комунальних служб досвідчених фахівців із числа мешканців м.Винники.

В умовах економічної кризи, коли доходи громадян знижуються мало не щодня, підвищення тарифів є неприйнятним, бо це зробить (і вже зробило) переважну більшість мешканців міста потенційними боржниками. Люди просто фінансово не спроможні оплачувати послуги за непомірно зростаючими тарифами та цінами. Отже чому повинні люди страждати  за безгосподарність та бездіяльність керівників комунальних служб.

Депутат Винниківської міської ради,
Членкомісії депутатської діяльності та законності Рустам Казімов (04.10.2009р.) 


Читайте також:
Коментарі
avatar