"Металісту" забив два голи, - Роман Манорик
11.07.2011

Роман Манорик - капітан і лідер сьогоднішнього складу винниківської команди "Рух". Зараз він ще й кращий бомбардир колективу з дев'ятьма голами після першого кола.

"Чи задоволені Ви виступом команди та власними результатами?", - розпочав розмову з лідером винниківської команди кореспондент газети "Винниківський Вісник" Володимир Гаврилів".

- Однозначно відповісти важко, бо завершення сезону зіпсували неочікуваною домашньою поразкою від ФК "Самбір". Хоча керівництво ставило нам завдання: увійти до п'ятірки, а ми перше коло закінчили на третьому місці. Тому, мабуть, нарікати немає на що. Особистим результатом також задоволений. Адже минулого сезону з 18 м'ячами став кращим бомбардиром прем'-єр-ліги. Цьогоріч цей "графік" також зберігаю.

- Чи задоволені футболісти умовами в колективі?

- Зараз для нас керівництво клубу створило чудові умови для тренувань і для проведення поєдинків. І Мирон Маркевич, і Григорій Козловський роблять усе, щоб у Винниках була сильна й конкурентоспроможна команда, яка б могла стати чемпіоном Львівської області. Єдине, що хотілося б побажати, щоб наші домашні матчі збирали більше вболівальників, щоб вони активніше нас підтримували, бо під час згаданої гри проти Самбора видавалося, що це ми гості, а вони - господарі, їхня делегація повністю "перекричала" наших симпатиків.

- Як починалася Ваша кар'єра?

- Народився я у Винниках у 1981 році. Ми живемо біля стадіону. Тому моїм захопленням виявився саме футбол. Спочатку тренувався у Богдана Поточняка, згодом у його брата - Ростислава. Далі займався у Юрія Гданського. Як й інші мої однолітки, мав щастя побачити світ ще з дитинства. Адже тодішні керівники винниківського клубу не лише нас професійно та якісно тренували. Ми мали чудову практику, об'їздили з дитячою командою "Жупан" багато країн. У дитячі роки я з нашою командою побував в Америці, Франції та інших країнах. На щастя, таку ж стратегію витримує й нинішнє керівництво "Руху". Саме тому ми в минулому році побували на міжнародному турнірі в Барселоні (Іспанія), де здобули перемогу.

- Знаю, що Ви виступали за інші команди протягом Вашої кар'єри ...

- Так. Мав щастя свого часу виступити навіть у складі друголігового ФК "Газовик - Скала" (Стрий). Також був гравцем-легіонером третьо-ліго'вого польського клубу з м.Хелм (давня українська назва цього міста - Холм). Також здобув чимало перемог (золоті й срібні нагороди, кубок), виступаючи за кращі команди Львівщини на обласному рівні.

- Про вищу лігу мріяли?

- Звичайно. Навіть мав шанс туди потрапити. Свого часу М.Маркевич запросив мене в "Карпати", але   важка травма завадила здійсненню мрії.

- У професійних клубах "не зіпсували б каші"?

- Я завжди вірив у власні сили. Зрештою, виступаючи за "Скалу-Газовик" у матчі проти тодішнього складу "Динамо-2", боровся з Алієвим і Мілевським, які нині є лідерами столичного клубу. Минулоріч у товариському поєдинку з "Металістом" забив два голи... Але сподіватися у тридцять років на підвищення у класі - важко. Хоча футбол - це ще й трішки щастя.

- З ким із відомих футболістів доводилося виступати в одній команді?

- У кращих командах Львівщини, як і в інших областях, виступають багато ветеранів футболу, які спробували "пороху" вищої ліги. Колись виходив на поле разом із лідером українського футболу за кількістю проведених у вищій лізі матчів О.Чижевським, Р.Зубом, Є.Михайлівим, Р.Каракевичем.

Зрештою, ставши минулого року кращим бомбардиром прем'єр-ліги, я обійшовв таких відомих у минулому львівських форвардів, як Василь Швед і Олег Гарас. Гадаю, цей факт також чогось важить.

- Які Ваші матчі чи голи найбільш пам'ятні?

- У минулому сезоні ми перемогли ФК "Золочів" - 6:1. Я тоді забив п'ять голів! Були три матчі, в яких забивав відразу по три м'ячі, це було за часів моїх виступів за ФК Торчиновичі.

- Знаю, що Ви - пенальтист клубу.

- Так. Хоча в цьому сезоні виконувати пенальті не довелося. Проте за останні три сезони довелося 18 разів бити одинадцятиметрові удари. Й жодного разу я не схибив.

- Важких травм вдалося уникнути?

- Зважаючи на мій довгий вік у футболі, то так. Хоча в одному з матчів отримав струс мозку, в іншому -пошкодив пахові кільця. Але щасливий, що не трапилося чогось гіршого.

- Яка у Вас професійна мрія?

- Найреальнішим видається стати з винниківським клубом чемпіоном області.

Розмовляв Володимир ГАВРИЛІВ


Читайте також:
Коментарі
avatar
Щось Манорик сам собі суперечить:
..........................
- Звичайно. Навіть мав шанс туди потрапити. Свого часу М.Маркевич запросив мене в "Карпати", але важка травма завадила здійсненню мрії.

- Важких травм вдалося уникнути?

- Зважаючи на мій довгий вік у футболі, то так. Хоча в одному з матчів отримав струс мозку, в іншому - пошкодив пахові кільця. Але щасливий, що не трапилося чогось гіршого.
..........................
Журналіст хоч би прочитав, шо Він пише через пару абзаців!
avatar