2011 рік був для гурту "Марвінок" особливим, - Наталя Когут
03.01.2012
Фольк-гурт "Марвінок" - це шестеро дівчат, які об'єдналися під час навчання на спеціальності "Етномузикологія " в університеті ім. Франка. До репертуару гурту входять обрядові та необрядові пісні з різних регіонів України, а також твори у стилі dram'n'bass та progressive, що народилася у співпраці з ді-джеєм Кing of Zero (клубна музика). "Марвінок" є постійним учасником українських фестивалів. Гурт представляв нашу державу на фестивалях у Росії, Польщі, Боснії та Герцоговині.


Фольк-гурт "Марвінок", фото: vkontakte.ru

Учасниця фольк-гурту "Марвінок", винниківчанка Наталя Когут нещодавно повернулася з фіналу XII фестивалю "Червона рута". Вона погодилася розповісти газеті газеті "Винниківський Вісник" про творчі здобутки і плани гурту, якому в листопаді виповнилося п'ять років.

- Наталю, з яким творчим доробком їздили на "Червону руту"?

- Ми вибрали колядку "В господаронька, нова світлонька", народну пісню "Звідкись, Васю, за Дунаю", в'язанку латканок (весільний пісенний блок). Обов'язковою умовою були відповідна манера виконання, національне вбрання регіону, який представляли. Ми співали у дуже гарних давніх українських строях, які знайшли у селах біля Львова. Призового місця не зайняли, але великим досягненням гурту вже є те, що ми стали фіналістами.

- На фестивалі звучали пісні тільки українською мовою?

- Співали українською, староукраїнською, діалектами. Цьогорічний конкурс зібрав понад 800 учасників, які стали переможцями в обласних відбіркових турах, що відбулися протягом 2010 року.

- В яких жанрах змагалися учасники?

- Конкурсний відбір був у шести музичних жанрах: поп-музики, сучасної танцювальної музики, рок-музики, акустичної музики, іншої музики, українського автентичного фольклору.

- Мабуть, найбільше виконавців було у жанрах танцювальної і поп-музики?

- Якраз у цих жанрах було зовсім мало учасників, у них навіть не присудили перших і других премій. А от "Марвінку" довелося змагатися з величезною кількістю виконавців, бо жанр фольклору на цьому фестивалі був дуже популярним.
 
- 22 роки тому фестиваль "Червона рута" вважали справжньою українською революцією в музиці Зараз він здає свої позиції Як вважаєте, чому?

- Думаю, у Києві "Червона рута" зовсім не така, якою була в Чернівцях. На сьогодні фестиваль не назвеш вже аж таким потужним. Коли ми їхали поїздом до Києва, нам зателефонували і сказали, щоб добиралися і шукали житло самостійно. В результаті наш гурт поселився дуже далеко від "місця дислокації" конкурсу. Але ми оптимісти і в усьому намагалися бачити позитив - подивилися Київ, набралися досвіду...

- Ви берете активну участь у різних фестивалях, на які багата галицька земля. Котрі з них є найулюбленішими для "Марвінка"?


- Масштабними є "Великдень в Космачі", "У колі друзів", "Велика коляда"... Наприклад, "Велика коляда", хоч і проводиться на міському рівні, але має неабиякі напрацювання, відзначається професійною організацією. Минулого року на ній звучали лемківські колядки, а цього року тема різдвяного фестивалю - гуцульські колядки. Кожен етнографічний регіон виплекав характерні особливості святкування Різдва. Багатство обрядів, коляд, шедрівок є неоціненним скарбом, який   потребує дослідження, гідного пошанування та дбайливого збереження. Тому цей фестиваль вважаю потрібним і корисним.

- "Марвінок" можна назвати візитівкою Різдва у Львові. Вже кілька років ви розпочинаєте парад звіздарів, залучаючи до співу мешканців і гостей міста. Як цього року святкуватимете?

- 2011 рік для нашого гурту особливий - у листопаді нам виповнилося п'ять років! Обов'язково хочемо відсвяткувати ювілей, запросити на наш концерт друзів, глядачів, яким подобається творчість "Марвінка". А поки що з нетерпінням чекаємо зимових свят. Як завжди, будемо йти у колоні звіздарів, виступатимемо на фестивалі "Велика коляда", колядуматимемо для родичів, друзів, знайомих і навіть незнайомих людей.

Хочемо привітати усіх читачів з Новим Роком та Різдвом Христовим такою вінчівкою:

Вінчуємо Вас гречні газди і газдині тим Христом Новорожденим,
що ся народив у місті Вифлеємі, христився у ріці Юрдани,
виняв праву ручку із пелен, би поблагословив Ваш дім, усі ваші родини-
щастям, здоров'ям, фортуною неізмиренною, від століт до сто літ поки в пана Бога воля!


ЩАСТЯ ВАМ!!!

Розмовляла Лариса КУБСЬКА

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebookконтакті та в Однокласниках

Читайте також:

Читайте також:
Коментарі
avatar