Вільна боротьба: ДЮСШ «Тризуб» – скарбниця талантів
22.02.2012
Винники Plus
Одна з найтитулованіших борчинь ДЮСШ "Тризуб" Ірина Черкас (зверху), срібна призерка чкмпіонату Європи серед юнаків. фото: vkontakte.ru
Можна з певністю стверджувати, що поряд із футболом, серед найпопулярніших видів спорту у Винниках є вільна боротьба. Адже в нашому чарівному підльвівському містечку вже понад сорок років успішно діє ДЮСШ «Тризуб», котрий серед інших видів спорту культивує й вільну боротьбу.

За ці десятиліття винниківські спортсмени-борці досягли визначних успіхів. винниківчани. Адже саме він виховав майстрів спорту Ореста Блонаровича, Віталія Шевцова, кандидатів у майстри спорту Миколу Кузіва, Павла Маколанчука.

Не менше здобутків було й у Богдана Білоуса, який тренерську кар‘єру у ФСТ «Колос» поєднував із викладацькою в тодішньому Львівському інституті фізичної культури.

Серед нинішніх тренерів ДЮСШ «Тризуб» своїми досягненнями вирізняється майстер спорту Роман Проців. Здобуті в юнацькі й молоді роки досвід і знання від свого наставника Василя Родича, пан Роман успішно передає своїм учням.

Серед вихованців Романа Проціва можна згадати майстра спорту, срібну призерку минулорічного юнацького чемпіонату Європи Ірину Черкас; учасника європейського юнацького ЧЄ, майстра спорту, чемпіона України Тараса Герчука; майстра спорту й також чемпіона України Тараса Цимбрака.

Серед вихованців цього досвідченого педагога є майстри спорту Андрій Карчун, Андрій Корсун, Іван Хабінець, кандидати у м.с. Сергій Слюсаренко та минулорічний бронзовий призер юнацького чемпіонату України Максим Жуковський.

Цікаво, що серед винниківських фахівців панує не лише взаєморозуміння, але й спостерігається тенденція до збереження давніх традицій. Бо ж не просто так у свої ще молоді роки демонструє чудові фахові якості ще один тренер ДЮСШ «Тризуб» Андрій Корсун.

Знання, почерпнуті у свого чільника Романа Проціва, він з успіхом передає молодшому поколінню місцевих спортсменів. І вже є серйозні результати: нещодавно норматив майстра спорту виконав вихованець Андрія Корсуна – Микола Бурдан.

Винники стали одним із найуспішніших центрів культивування вільної боротьби не лише на Львівщині, але й в Україні. Протягом року тут відбувається декілька престижних обласних, загальноукраїнських і міжнародних турнірів. На місцевих турнірах виступають сотні юних борців і борчинь. Завдяки цим турнірам містечко Винники відоме далеко за межами нашої держави.

Ось як про тренерів і борців ДЮСШ «Тризуб» відгукнувся один із найвідоміших вітчизняних фахівців із вільної боротьби, заслужений тренер України, заслужений працівник культури й спорту України Ігор Дух: «Зі всіма винниківчанами в мене чудові стосунки. Ще добре пам‘ятаю Богдана Білоуса.

Зараз триває дуже плідна співпраця з директором ДЮСШ «Тризуб» Едуардом Левицьким, тренерами Романом Процівим і Андрієм Корсуном». Такі слова вартують багато, адже вони належать людині, яка виховала олімпійську чемпіонку Ірину Мельник-Мерлені, знаних борців Василя Федоришина й Володимира Сиротіна.

Має що сказати людям і Едуард Левицький, який вже понад сорок років незмінно очолює ДЮСШ «Тризуб».

«Безперечно, метою й мрією всіх без винятку спортсменів, тренерів і рідних наших борців є досягнення максимальних результатів, – ділиться своїми думками Едуард Антонович. – Та будьмо реалістами, вершин досягають найкращі. А це – одиниці.

Тому ми повинні акцентувати нашу увагу, наші зусилля на вихованні здорового морально й фізично наступного покоління українців. Ось цим наш колектив і найбільше пишається. Бо, запевняю всіх, серед сотень наших вихованців кожний знайшов свою стежину в дорослому житті.

Ніхто з колишніх наших борців не загубився у вирі складних життєвих обставин. Усі здобули фах і відповідну освіту, мають чудові сім‘ї. І мене зовсім не засмучує те, що не всі вони відомі чемпіони й тренери.

Але ми, колектив ДЮСШ «Тризуб», пишаємося тим, що поряд із їхніми батьками, шкільними педагогами, долучилися до формування добрих, порядних і щасливих людей.

Тому запрошую всіх бажаючих приходити до нас, долучатися до нашого прекрасного виду спорту. Ми завжди раді дітям, які мріють про спорт і, зокрема, про боротьбу. А всім учасникам сьогоднішніх змагань зичу перемоги, міцного здоров’я й щастя»!

Володимир ГАВРИЛІВ
Джерело: http://vinnikiplus.in.ua/

 

 

 

 Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв. У разі передруку матеріалів посилання на "Винники Plus" обов'язкове.

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebookконтакті та в Однокласниках

Читайте також:

 


Читайте також:
Коментарі
avatar