Нічна красуня - етонерія (ФОТО)
04.08.2012
Ярослав Шпаківський вирощує-викохує багато квітів
Саме влітку наші Винники вражають гостей своєю красою. Адже все місто від весни до осені перетворюється на суцільний сад і квітник. А все це оперезане зеленим поясом із навколишніх лісів на мальовничих горах.

У Винниках дуже багато людей займаються садівництвом і квітникарством. Є в декого з них справжні шедеври зі світу квітів.

Старожил нашого міста Ярослав Шпаківський на своїй присадибній ділянці вирощує-викохує багато квітів. А серед них - найекзотичніші. Є в його "колекції" рослина-хамелеон, яка протягом літа тричі міняє свій колір!

Але найбільше квітникаря та його гостей вражає - етонерія. Це квіти з майже двометровими стеблами, які ростуть кущами. А цікава ця квітка перш за все тим, що стрімко розкриває свої пелюстки. І не під ранок, а надвечір.

"Щодня, близько 21-30, ці квіти починають розцвітати, - мовить пан Ярослав. - Причому відбувається це так стрімко, що ми можемо бачити цей процес. Буквально за декілька хвилин зелений кущ етонерії вкривається багатьма квіточками яскравого жовтого кольору! У сутінках ці квіти - немов палаючі ліхтарики. У такому вигляді вони живуть цілу ніч, а протягом дня всихають і опадають. Але не треба журитися, бо через добу вже інших цвіт етонерії - розкривається. І цей процес триває протягом усього літа".

Цю чудову й загадкову квітку через те, що вона розкривається надвечір'ям, люди називають іншими - романтичними назвами. Одні кажуть - "Нічна фея". Для інших вона - "Нічна красуня". Але як би її хто не називав, ця чудова квітка дарує радість усім, хто хоч однин раз бачив як вона розкривається і тішиться глядачам чудовими чотирма жовтими пелюстками.

   
  Наведіть курсор на нижню частину вікна, щоб управляти слайд-шоу  

 Володимир ГАВРИЛІВ, фото:Андрій ЖУК


Читайте також:
Коментарі
avatar