Вибух у райвідділі
06.07.2017

Продовжуємо публікації матеріалів кримінальної спрямованості стосовно минулих подій у Винниках. Про кримінальні злочини  на території Винник (і не тільки) розповідає колишній керівник місцевих правоохоронців Рустам Казімов.

«Як зараз пам‘ятаю, ми отримали повідомлення 23 грудня 1996 року, що в одному з під‘їздів житлового будинку на вулиці Тракт Глинянський у Львові  виявлено мертве тіло чоловіка, - мовить Рустам Казімов. – Під час огляду з‘ясувалося, що людина загинула від кульового поранення. Загиблий був мешканцем цього ж будинку й займався підприємницькою діяльністю на території Винник. Це був громадянин Т. Правоохоронці за гарячими слідами кинулися шукати вбивцю. Для цього було складено перелік осіб, які скоювали подібні злочини чи виявили схильність до них. І тому дуже багато підозрілих осіб доправляли в Личаківський райвідділ, тут слідчі проводили допити, перевіряли, хто з них і де перебував у день згаданого вбивства. І так через декілька днів у райвідділ привезли мешканця цього ж будинку, де було виявлено тіло громадянина Т. Сусід загиблого С., 1959 року народження, у юнацькі роки був засуджений умовно за незначні злочини. Його подальшою долею взагалі ніхто не цікавився. Як з‘ясувалося, дарма».

Далі, зі слів екс-правоохоронця, події розвивалися стрімко й жорстко. Бо коли громадянин С. зайшов у кабінет райвідділу на 4 поверсі, то його попросили викласти на стіл усі предмети, що були в його кишенях. Спочатку він поклав цигарки, ще якусь дрібничку. А після цього несподівано поклав на стіл гранату й кинувся до вікна, розбивши його. Про що він думав? Зараз важко сказати, адже вікно виявилося загратованим. Та й кабінет був на 4 поверсі. Отож, граната вибухнула. В приміщенні стало темно від диму, всі працівники райвідділу кинулися туди. З‘ясувалося, що одного правоохоронця трішки контузило, бо він певний час нічого не чув. Інший взагалі не потерпів. І сам злочинець також отримав лише дві незначні подряпини. Та саме після цього громадянин С. зізнався, що це він і вбив свого сусіда – підприємця Т. Свій жорстокий вчинок він пояснив тим, що Т. дуже погано до нього ставився, ображав його, глузував із нього.

«Слідчі були здивовані такими зізнаннями злочинця, а він розговорився ще більше, - продовжує розповідь Рустам Казімов. – Він нам розповів про те, де заховав пістолет, яким убив Т. Також повідомив про те, де саме зберігав гранати. А ще злочинець зізнався, що мав намір убити керівника одного з львівських підприємств, щоб заволодіти його майном».

З‘ясувалося, що цей злочинець скоїв декілька крадіжок у винниківському госпіталі інвалідів війни та репресованих. Він розгулював коридорами медзакладу, вишукуючи чим тут можна поживитися. Розповідав, що шукає знайомого лікаря, а сам тим часом викрадав у медиків і пацієнтів, вилучивши зручний момент, дрібні речі й гроші.

Згодом він зізнався, що під покровом ночі пробрався в місцевий ресторан (зараз там працює супермаркет), зв‘язав сторожа, й також поцупив звідти різні речі.

За свої страшні злочини бандит отримав суворе покарання.

Володимир ГАВРИЛІВ

Читайте також:
Коментарі
avatar