Долари в сметані
14.07.2017

Сайт «Винники плюс» продовжує розповідь про кримінальні події у Винниках у минулі роки. Про минувшину згадує колишній керівник винниківських правоохоронців Рустам Казімов.

«Ця подія трапилася в 2002 році на вулиці Галицькій у Винниках, - мовить Рустам Казімов. -  Дільничний нашого відділення Богдан Лата вийшов із приміщення на вулицю й побачив двох молодих чоловіків, які з усіх сил бігли йому на зустріч. А їх, зі страшним лементом, наздоганяла  жінка старшого віку. «Тримайте їх, вони злодії»! – репетувала вона.

Правоохоронець кинувся за незнайомцями, але вони виявилися значно  прудкішими й, перебігши дорогу, чимдуж помчали на вулицю Миколайчука. Почувши крики й лемент, я також ухопив кийок і кинувся за ними. Один із бандитів намагався втекти через огорожу, але Богдан Лата його там наздогнав. Злочинець чинив відчайдушний спротив, почалася боротьба. Іншому таки пощастило накивати п‘ятами, але згодом було затримано і його.

Коли я підоспів на місце затримання зловмисника, то побачив, що двоє чоловіків борсаються на землі, б‘ються, а декілька молодих винниківчан стоять поруч і з цікавістю спостерігають за ними: хто ж переможе? Бандит чи правоохоронець? А біля них лежав розірваний пакет із розлитою в ньому сметаною впереміж із доларами й  різними харчовими продуктами.

Я допоміг дільничному втихомирити злодія й доправити  його в приміщення нашого відділення. Туди ж припленталася й перелякана потерпіла – бабця зі своєю шестирічною внучкою. Вона й розповіла нам, що ж із нею трапилося цього дня».

Отож, зі слів екс-правоохоронця, з‘ясувалося, що  донька потерпілої перебувала на заробітках в Італії, а її дитину, внучку, доглядала  згадана літня жінка. І щомісяця донька пересилала для своєї дитину певну суму коштів у доларах. Цього дня жінка з внучкою поїхала до Львова за цими коштами. У певному місці отримавши значну суму в доларах, бабуся вирішила придбати у Львові й продукти. А повернувшись у Винники, вони прямували вулицею Галицькою додому. Та старшій жінці знадобилося на хвильку зайти до знайомої. Передавши дитині пакет із продуктами (а в ньому було заховано й долари!), бабуся покинула її. А коли поверталася, то побачила, як двоє незнайомців наблизилися до дитини й нахабно відібрали в неї цей пакет! Тоді жінка й здійняла лемент.

Старша людина навіть і подумати не могла, що досвідчені злочинці «вирахували» її, бачили, що вона отримала значну суму грошей. Тому вони зі Львова слідкували за нею й намагалися вилучити зручний момент, щоб ці гроші поцупити. А вражаюча безпечність жінки дозволила їм це зробити. Та цього дня щастя виявилося на стороні бабусі й внучки, бо гроші їм правоохоронці повернули, а злочинці отримали заслужену кару.

«Нам, справді, пощастило розкрити цей злочин, як кажуть, за гарячими слідами, - завершує свою розповідь Рустам Казімов. – За цим фактом було відкрито кримінальну справу за частиною 2 статті 186 КК України. Злочинці отримали шестирічні терміни ув‘язнення. А безпечна бабуся, після стількох пригод і пережитого страху, свої гроші».

Знаємо, що згадана бабуся, на щастя, донині жива й здорова.

Володимир ГАВРИЛІВ

Читайте також:
Коментарі
avatar