Майор-фальшивомонетник із Винник
03.08.2017

Сайт «Винники плюс» продовжує публікацію матеріалів, які присвячені кримінальним подіям у Винниках, що трапилися тут у минулі роки.

Своїми спогадами ділиться колишній керівник винниківських правоохоронців Рустам Казімов.

У 1997 році у Львові, на Майорівці, було вбито таксиста. Правоохоронці з‘ясували, що двоє молодиків попросили таксиста відвезти їх від готелю «Львів» на Майорівку, а там він був убитий ними ж. Бандити також заволоділи його машиною.

Відпрацьовуючи згаданий район, правоохоронці біля одного з багатоквартирних будинків зустріли непримітного чоловіка, який саме виніс сміття. Здійнявся вітер і зі смітника викинуло багато розірваних доларів. Це викликало запитання в правоохоронців, тому  вони зупинили цього чоловіка. З‘ясувалося, що він викинув невдалі заготовки фальшивих доларових купюр. Розшукуючи вбивць таксиста, правоохоронці цілком випадково натрапили на фальшивомонетника.

Згодом справа львівських фальшивомонетників набула значного резонансу, про неї писали чи не всі ЗМІ України.

Одним із двох правоохоронців, які випадково зупинили фальшивомонетника, був Рустам Казімов.

«Цього чоловіка ми доправили в Личаківський райвідділ міста Львова й за цим фактом було розпочато слідство (стаття 199 Кримінального кодексу України), - згадує минулі події Рустам Казімов. – Правоохоронці встановили, що в злочинну групу фальшивомонетників входило троє осіб. Двоє з них були мешканцями Львова й один із Винник. Цікаво, що винниківчанин у званні майора служив в одній із частин у Винниках. Під час обшуків у помешканнях злочинців було виявлено й вилучено 500 тисяч фальшивих доларів надзвичайно високої якості та обладнання й матеріали для їхнього  виготовлення.

Цікаво, що не менший резонанс тоді викликав і той факт, що зі згаданої суми вже в райвідділі невідомо куди зникло 3,5 тисячі фальшивих  доларів! Усі учасники злочинної групи були засуджені на значні терміни ув‘язнення з конфіскацією їхнього майна (квартир і автомобілів). Керівництво тоді отримало великі премії, чергові звання. А нас, правоохоронців, які й розпочали цю справу, відзначили маленькими преміями».

Рустам Казімов також розповів, що через 3 місяці після згаданих подій було встановлено особи й затримано вбивць таксиста. Ними виявилися двоє 27-річних львів‘ян, які також отримали за свій страшний злочин відповідне покарання.

Володимир ГАВРИЛІВ
Фото: https://www.infa.ua/

Читайте також:
Коментарі
avatar