Молодь "Карпат" декласувала "Шахтар"
15.04.2010
У центральному матчі 25-го туру молодіжної першості України з футболу в очному поєдинку зійшлися лідери турніру – «Карпати» і «Шахтар». Рахунок матчу 5:1.

Гра за золоті медалі – так карпатівці назвали поєдинок проти «Шахтаря», свого головного переслідувача. У випадку поразки, кількість очок зрівнювалась би. У випадку перемоги, «Карпати» відірвались би від донеччан на 6-очкову відстань. Так, у підсумку, і сталося.

«Карпати» забили вже на 2-ій хвилині гри. Гудима з флангу виконував простріл, але м’яч відверто влучив у руку захисника – пенальті. Куцяба вже вкотре спокійно переграв свого опонента – 1:0. Підопічні Толочка не давали супернику спокійно перевести подих – «Шахтар» перебував під постійним пресингом. Молодіжка взагалі нагадувала команду, яка минулої осені розривала кожного суперника.

Другий гол став логічним підсумком подій. Мартинюк запустив діагональ на Фурту, той на кутовому прапорці обіграв суперника і м’яко навісив у штрафний – Габовда у чудовому стилі вколотив м’яча у сітку головою – у кращих традиціях свого знаменитого дядька. Йшла 15-а хвилина і «Карпати» зупинятися не збиралися. За 10 хвилин рахунок вже був 3:0. Після подачі з кутового Юрій Фурта спокійно пробив головою з кількох метрів – м’яч у дев’ятці, а найкращий бомбардир першості дякує оборонцям «Шахтаря» за відверту недбалість. За такого рахунку команди пішли на перерву.

Тільки-но почався другий тайм, пристойно заповнені трибуни стадіону СКА стали свідком четвертого голу – Ігор Озарків познущався з захисників «Шахтаря», практично пішки пройшов по усьому штрафному і точно пробив у дальній кут – було помітно, що молодіжка «Шахтаря» віддала б усе, аби тільки ця гра негайно скінчилася. На підопічних Валерія Яремченка і справді було страшно дивитися. Зрештою, витримати такий потужний психологічний удар зможе далеко не кожен. Добив суперника Юрій Габовда. Після виходу сам на сам він елегантно поклав м’яча у ворота – 5:0.

За кілька хвилин нападник «Карпат» оформив хет-трик. Бідловський гарно навісив на голову Габовди і той забив у незахищений кут. Однак суддя зафіксував офсайд.

«Шахтар» забив гол престижу. Нема сумнівів у тому, що за мінімального рахунку жоден суддя у світі не призначив би такого пенальті. У штрафному майданчику Гурський боровся з нападником гостей, останній упав. Стадіон розгубився – обурливо свистіти чи сміятися? Настрої уболівальників розділилися, тож Голіков реалізував пенальті під кумедну какофонію трибун. Гол престижу, який хоч трохи підсолодив жахливий вояж «Шахтаря» до Львова.