Мирон Маркевич: "Плануємо натуралізувати Гуйє"
31.05.2010

Інтерв'ю головного тренера збірної України Мирона Маркевича передачі Футбольний уїк-енд.

- Є інформація, що в Норвегію збірна полетить експериментальним складом без низки основних гравців. Чим це обумовлено?

Плануємо натуралізувати Гуйє- По-перше, у нас заздалегідь була домовленість, що Алієв, Шевченко, Мілевський, Михалик і Пятов зіграють два матчі, і ми їх відпустимо. І в нас буде можливість побачити молодих футболістів: Ракицького, Ярмоленко, Зозулю, Степаненко. Так що я думаю, що ця гра у нас вчасно. Хоча полетять і лідери, той же Тимощук, Гусєв, Чигринський. Тому склад буде не настільки і експериментальним. Але ми дамо можливість проявити себе і молодим футболістам.

- Гольова феєрія в цих двох матчах - це загравання з уболівальниками або таку атакуючу збірну ми будемо бачити завжди під вашим керівництвом?


- Звичайно, нам би хотілося, щоб збірна і далі так продовжувала грати, і забивала голи. Голи прикрашають футбол, уболівальники завжди з радістю йдуть на стадіон, якщо команда багато атакує і забиває. Ми відразу постаралися донести до футболістів, що хочемо бачити від них. У мене повна підтримка нашого тренерського штабу. Ці люди самі були дуже кваліфікованими футболістами, які грали на атаку. Я радий, що футболісти нас зрозуміли. Ми також просили, щоб вони не зациклювалися на результаті, а тільки на хорошій видовищній грі. І це зіграло свою роль. Звичайно, у нас були помилки, але найголовніше, що ми постаралися створити гарну атмосферу в команді. А те, що ми просили, футболісти намагалися виконувати. Я і мої помічники отримали масу задоволення від роботи з футболістами.

- На ваш погляд, коли ми зможемо побачити вже фінальну версію збірної Маркевича?

- Я думаю, в 2011 році. Ми вже постараємося награвати той склад, який буде грати у фінальній частині Євро-2012. А поки що небагато поексперементуєм. Я думаю, матчів через п'ять буде ясна картина, і ми будемо награвати той склад, який вийде в матчах чемпіонату Європи.

- Після вашого призначення тренером збірної ходять чутки про можливу натуралізації гравців Металіста Едмара і Папи Гуйє. Що ви можете сказати з цього приводу?

Мирон Маркевич: "Плануємо натуралізувати Гуйє"- Я чесно скажу, що хотів би бачити Папа Гуйе в складі збірної України. Ми над цим працюємо, потрібно тільки його згода. В принципі, воно вже є у нас, потрібно ще підтвердження. Я б дуже хотів, щоб він міг грати за збірну. Тим більше що він вже восьмий рік живе в Україні, чудово нас розуміє, і головне - він хороший футболіст.

- Напередодні першого збору національної команди з'явилася ідея створення незалежного фонду преміювання збірної, і наскільки відомо, футболісти вже отримали певні премії. Після перемоги над Литвою преміальні збірники отримали від Олександра Ярославського, а після перемоги над Румунією - від Ріната Ахметова. Ви можете це підтвердити?

- Справді, під патронатом президента України Віктора Януковича створено благодійний фонд для підтримки національної збірної. У нього на сьогоднішній день входять три клуби: Металіст, Шахтар і Таврія. Ми сподіваємося, що приєднаються і інші. Крім того, нашим спонсором є Федерація футболу України ...

- Від федерації були якісь премії?

- Григорій Михайлович пообіцяв нам, що вони будуть виплачені до наступного збору. Загалом, ми забезпечені з усіх боку. Я б хотів подякувати президенту країни за організацію цього фонду. Були зібрані люди, які відповідають за Євро-2012 і за збірну.

- Футболісти знають про суми преміальних до гри?

- Звичайно, ми їм говоримо. Але не зациклюємося їхню увагу на цьому. Вони самі кажуть, що їм дуже приємно, але головне - це футбол, гра команди, і щоб ми вигравали.

- Хто заплатить премію футболістам збірної України у разі перемоги над Норвегією?

- По-моєму, президент Таврії.

- Мирон Богданович, у вас взагалі відпустку намічається цього літа?

- Напевно, у мене нічого не вийде. 9 червня вже збирається Металіст, ми виїжджаємо до Трускавця. Можливо, там водичка допоможе мені відновити сили. Так що надія у мене тільки на Трускавець.
Винники Plus
Фото: www.rbc.ua
Джерело: football.ua


Читайте також:
Коментарі
avatar