Унікальний фільм «Чишки під Львовом 1943»

"Є історії, у яких є свої фотографії, і є фотографії, які мають свою історію" - якщо перефразувати цю підслухану фразу: є також історії, які мають свої ... фільми.

Надзвичайно рідко можна побачити своїх предків у фільмі воєнного часу. Цю емоцію поділила пані Ева Заремба, яка під час перегляду аматорського фільму тривалістю кілька хвилин «Чишки 1943» впізнала в ньому свою сім’ю.

Фільм зняв проф. Віктор Кемула [1902-1985] влітку 1943 року на хуторі своїх бабусь і дідусів: Стефанії та Казимира Ламашів у Волці I біля Чишків. Як описано в кінці фільму, ви можете побачити родину професора, включаючи маленького сина Анджея та однорічну дочку Габріелу. На даний момент Габріелу називають Кемула-Мілобендзька.

Проф. У 1936–1941 роках Віктор Кемула був професором, завідувачем кафедри фізичної хімії Львівського університету Яна Казимира. У 1936 р. Був обраний членом Наукового товариства у Львові. Після війни він став професором Варшавського університету, де був керівником Групи хімічних відділів. У 1955 році він був обраний президентом Польського хімічного товариства. Професор Кемула - винахідник електрода з висячою краплею ртуті. Він сприяв розвитку електроаналітичної хімії, особливо полярографії.

У фільмі також взяли участь члени сім'ї Еви:
Станіслава та Казімєж Ламаші (син Яна та Розалії) - власники ферми - бабусі та дідусі пані Еви та їх три дочки: її мати Антоніна Ламаш (одружена Депа), Казімера Ламаш та Марія Ламаш. Антоніна була молодшою ​​дочкою Стефанії та Казімєж.

У фільмі вони з'являються в таких сценах:

3:28 - тітка пані Еви: Казімера веде коня, а маленького Анджея підтримує її дідусь Казімєж;

3:55 - її бабуся Стефанія нахиляється з-за дерева справа, мати Антоніна - ліворуч;

4:19 - Анджей та обидві тітки розташовуються на возі - Казімера справа, Марія зліва позаду Анджея;

4:28 - на задньому плані будинок дідуся та бабусі Еви;

4: 54 - її мати Антоніна з кошиком тримає Анджея за руку;

5:13 - мати Еви з Анджеєм на возі;

5: 31- її тітка - Казімера;

6:24 - мати та дідусь пані Еви сидять;

6:36 - Антоніна з Анджеєм, що тягне Габрієлку;

8:15 - ззаду, зліва, дідусь пані Еви - Казімєж.

Оригінал опису фільму можна преглянути тут.

Коментарі
avatar