В Україні ввели жорсткі штрафи за вихід з дому без маски
03.04.2020 09:54

Кабмін ввів заборону на перебування без масок в усіх громадських місцях. За порушення правил карантину українцям загрожуть штрафи.

Що в Україні вважається громадським місцем та де українці можуть перебувати без масок, - вирішили з'ясувати журналісти сайту Факти ICTV.

За словами адвоката, керівного партнера адвокатського об’єднання Bires Law Firm Романа Шахматенка, громадське місце – це частина будівлі чи території, до яких усі громадяни України мають рівний доступ.

– Починаючи з під’їзду, ліфтів і закінчуючи магазинами та аптеками, це все вважається громадським місцем. Сюди ж належить вулиця, усі заклади, зупинки громадського транспорту, сам транспорт, парки, сквери, майданчики, – говорить Роман Шахматенко.

Тобто, по суті, тепер маску українцям треба носити всюди поза межами своєї квартири. За нехтування цим правилом, як і за порушення будь-якого іншого заходу карантину, загрожує штраф – від 17 до 32 тис. грн.

Водночас громадськими місцями не є балкони, незважаючи на те, що люди в цих місцях можуть тісно спілкуватися, а також подвір’я та придомові території.

– У цих місцях людина може перебувати без маски, це їх власність, – додає адвокат.

Так, маску варто носити всюди за межами своєї квартири, щоб не нарватися на великий штраф.

Однак уточнюється, що балкони, двори та прибудинкові території громадськими місцями не вважаються.


Теги: карантин, штраф, коронавірус, кабмін, захисна маска
Останні новини:

Коментарі
avatar